Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 13

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  13:1 Davidi u kėshillua me komandantėt e mijėshėve e dhe tė qindėshėve dhe me tė gjithė princat.

  13:2 Pastaj Davidi i tha tėrė asamblesė sė Izraelit: "Nė qoftė se kjo ju duket e mirė dhe nė se na vjen nga Zoti, Perėndia ynė, t`u ēojmė fjalė vėllezėrve tanė qė kanė mbetur nė tė gjitha krahinat e Izraelit, dhe me ta edhe priftėrinjve dhe Levitėve nė qytetet e tyre dhe tokat pėr kullotė tė mblidhen pranė nesh,

  13:3 dhe ta sjellim pėrsėri arkėn e Perėndisė tonė te ne, sepse nuk e kemi kėrkuar nė kohėn e Saulit".

  13:4 Tėrė asambleja pranoi tė vepronte kėshtu, sepse kjo gjė dukej e drejtė nė sytė e tėrė popullit.

  13:5 Atėherė mblodhi tėrė Izraelin nga Shihori i Egjiptit, deri nė hyrje tė Hamathit, pėr ta sjellė pėrsėri arkėn e Perėndisė nga Kiriath-Jearimi.

  13:6 Pastaj Davidi me tėrė Izraelin u nis nė drejtim tė Baalahut, domethėnė nė drejtim tė Kirjath-Jearimit qė ishte pronė e Judės, pėr tė mbartur qė andej arkėn e Perėndisė, tė Zotit, qė rri mbi kerubinėt, ku pėrmėndet emri i tij.

  13:7 Nga shtėpia e Abinadabit e transportuan arkėn e Perėndisė mbi njė qerre tė re. Uza dhe Ahio e ngisnin qerren.

  13:8 Davidi dhe tėrė Izraeli e kremtonin kėtė ngjarje pėrpara Perėndisė me tėrė forcat e tyre, me kėngė dhe qeste, me harpe, dajre, cembale dhe bori.

  13:9 Kur arritėn nė lėmin e Kidonit, Uza shtriu dorėn pėr tė mbajtur arkėn, sepse qetė ishin penguar.

  13:10 Atėherė zemėrimi i Zotit shpėrtheu kundėr Uzės dhe e goditi, sepse kishte shtrirė dorėn e tij mbi arkė; ai vdiq atje pėrpara Perėndisė.

  13:11 Davidi u hidhėrua shumė sepse Zoti kishte hapur njė tė ēarė nė popull duke goditur Uzėn. Prandaj ky vend quhet edhe sot e Ēara e Uzės.

  13:12 Atė ditė Davidi pati frikė nga Perėndia dhe tha: "Si mund ta transportoj arkėn e Perėndisė nė shtėpinė time?".

  13:13 Kėshtu Davidi nuk deshi ta kishte arkėn pranė vetes nė qytetin e Davidit, por e kaloi nė shtėpinė e Obed-Edomit nga Gathi.

  13:14 Arka e Perėndisė mbeti tre muaj pranė familjes sė Obed-Edomit nė shtėpinė e saj; dhe Zoti bekoi shtėpinė e Obed-Edomit dhe gjithshka qė ishte pronė e tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine