Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 20

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  20:1 Me fillimin e vitit tė ri, nė kohėn kur mbretėrit shkojnė tė luftojnė, Joabi u vu nė krye tė njė ushtrie tė fuqishme dhe shkretoi vendin e bijve tė Amonit; pastaj shkoi tė rrethojė Rabahun, ndėrsa

  20:2 Atėherė Davidi i hoqi kurorėn nga koka e mbretit tė tyre dhe pa qė ajo peshonte njė talent ari, dhe nė tė kishte gurė tė ēmuar; ajo pastaj u vu mbi kryet e Davidit. Pėrveē kėsaj nga ai qytet ai mori njė plaēkė shumė tė madhe.

  20:3 I nxori banorėt qė ishin nė qytet dhe i vuri tė punojnė me sharra, me lesa prej hekuri dhe me sėpata. Kėshtu veproi Davidi nė tė gjitha qytetet e bijve tė Amonit. Pastaj Davidi u kthye nė Jeruzalem me tėrė popullin.

  20:4 Mbas kėtyre ngjarjeve u bė nė Gezer njė betejė me Filistejtė; atėherė Sibekai nga Hushahu vrau Sipain, njė nga pasardhėsit e gjigantėve, dhe kėshtu Filistejtė u poshtėruan.

  20:5 U bė njė betejė tjetėr me Filistejtė; Elhanani, bir i Jairit, vrau Lahmin, vėllanė e Goliathit nga Gathi, qė e kishte shtizėn sa njė shul endėsi.

  20:6 U bė edhe njė beteje tjetėr nė Gath, ku kishte njė njeri me shtat tė madh, me gjashtė gishtėrinj nė secilėn dorė dhe gjashtė gishtėrinj nė secilėn kėmbė, gjithsej njėzet e katėr gishtėrinj; edhe ai ishte njė pasardhės i gjigantėve.

  20:7 Ai e fyu Izraelin dhe Jonathani, bir i Shimeahut dhe vėlla i Davidit, e vrau.

  20:8 Kėta kishin lindur nga gjigantėt e Gathit. Ata i zhduku dora e Davidit dhe ajo e shėrbėtorėve tė tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine