Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CHRONICLES 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Beniaminit i lindi Balahu, djali i tij i parė, Ashbeli, i dyti, Anbarahu, i treti,

  8:2 Nohahu, i katėrti dhe Rafa i pesti.

  8:3 Bijtė e Belahut ishin Adari, Gheri, Abihudi,

  8:4 Abishua, Naamani, Ahoahu,

  8:5 Ghera, Shefufani dhe Hurami.

  8:6 Kėta ishin bijtė e Ehudit (qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Gebės qė u internuan nė Manahath):

  8:7 Naamani, Ahijahu dhe Ghera, qė i internoi; atij i lindėn Uza dhe Ahihudi.

  8:8 Shaharaimit i lindėn fėmijė nė tokėn e Moabit, mbasi u nda nga bashkėshortja e tij,

  8:9 lindi Jobabi, Tsibia, Mesha, Malkami,

  8:10 Jeutsi, Shakia dhe Mirmah. Kėta ishin bijtė e tij, tė parėt e shtėpive tė tyre atėrore.

  8:11 Nga Hushimi lindėn Abitubi dhe Elpaali.

  8:12 Bijtė e Elpaalit ishin Eberi, Mishami, Shemedi, qė ndėrtoi Onon, Lodin dhe fshatrat pėrreth,

  8:13 Beria dhe Shema, qė ishin tė parėt e shtėpive atėrore tė banorėve tė Ajalonit dhe qė i bėnė tė ikin me vrap banorėt e Gathit.

  8:14 Ahio, Shashaku, Jeremothi,

  8:15 Zebadiahu, Aradi, Ederi,

  8:16 Mikaeli, Ishpahu, Joha ishin bijtė e Beriahut.

  8:17 Zebadiahu, Meshulami, Hizki, Heberi,

  8:18 Ishmerai, Jizliahu dhe Jobabi ishin bijtė e Elpaalit,

  8:19 Jakimi, Zikri, Zabdi,

  8:20 Elianai, Tsilethaj, Elieli,

  8:21 Adajahu, Berajahu dhe Shimrathi ishin bijtė e Shimeit.

  8:22 Ishpani, Eberi, Elieli,

  8:23 Abdoni, Zikri, Hanani,

  8:24 Hananiahu, Elami, Anthothijahu,

  8:25 Ifdejahu dhe Penueli ishin bijtė e Shashakut.

  8:26 Shamsherai, Shehariahu, Athaliahu,

  8:27 Jaareshiahu, Elijahu dhe Zikri ishin bijtė e Jerohamit.

  8:28 Kėta ishin tė parėt mė tė rėndėsishėm tė shtėpive atėrore nė brezat e tyre; ata banonin nė Jeruzalem.

  8:29 I ati i Gabaonit banonte nė Gabaon dhe gruaja e tij quhej Maakah.

  8:30 I parėlinduri i tij ishte Abdoni; pastaj i lindėn Tsuri, Kishi, Baali dhe Nadabi,

  8:31 Gedori, Ahio, Zekeri,

  8:32 dhe Miklothi tė cilit i lindi Shimeahu. Edhe kėta banuan pėrballė vėllezėrve tė tyre nė Jeruzalem bashkė me vėllezėrit e tyre.

  8:33 Nerit i lindi Kishi; Kishit i lindi Sauli, Saulit i lindi Jonathani, Malkishua, Abinadabi dhe Eshbaali.

  8:34 I biri i Jonathanit ishte Merib-Baali. Merib-Baalit i lindi Mikahu.

  8:35 Bijtė e Mikahut ishin Pitoni, Meleku, Taarea dhe Ashazi.

  8:36 Ashazit i lindi Jeoadahu; Jeoadahut i lindėn Amekethi, Azmavethi dhe Zimri; Zimrit i lindi Motsa.

  8:37 Motsas i lindi Binea, bir i tė cilit ishte Rafahu, bir i tė cilit ishte Eleasahu, bir i tė cilit ishte Atseli.

  8:38 Atseli pati gjashtė bij, emrat e tė cilėve ishin: Azrikam, Bokeru, Ishmael, Sheariah, Obadiah dhe Hanan. Tėrė kėta ishin bij tė Atselit.

  8:39 Bijtė e Eshekut, vėllait tė tij, ishin Ulami, djali i parė, Jeushi i dyti, dhe Elifeleti, i treti.

  8:40 Bijtė e Ulamit ishin njerėz tė fortė dhe trima, harkėtarė tė mirė; ata patėn shumė bij e nipėr, njėqind e pesėdhjetė. Tėrė kėta ishin trashėgimtarė tė Beniaminit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine