Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1CORINTHIANS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 A guxon ndonjė nga ju, kur ka ndonjė ēėshtje kundėr njė tjetri, tė gjykohet pėrpara tė padrejtėve dhe jo pėrpara shenjtorėve?

  6:2 A nuk e dini ju se shenjtorėt do tė gjykojnė botėn? Dhe nėse bota do tė gjykohet nga ju, a thua nuk jeni tė zotėt tė gjykoni gjėrat mė tė vogla?

  6:3 A nuk e dini ju se ne do tė gjykojmė engjėj? Dhe aq mė tepėr mund tė gjykojmė gjėrat e kėsaj jete!

  6:4 Pra, nė qoftė se keni pėr tė gjykuar ēėshtje tė kėsaj jete, vini gjykatės ata qė ēmohen mė pak nė kishė.

  6:5 Kėtė e them pėr turpin tuaj. Kėshtu midis jush nuk paska asnjė tė urtė, i cili tė jetė i zoti tė gjykojė nė mes tė vėllezėrve tė tij?

  6:6 Por njė vėlla hyn nė gjyq me tė vė-llanė, dhe kjo pėrpara tė pabesėve.

  6:7 Gjithsesi ėshtė njė e keqe qė tė keni gjyqe njėri me tjetrin. Pse nuk lejoni mė mirė qė t`ju bėhet padrejtėsi? Pse nuk lejoni mė mirė qė tė mashtroheni?

  6:8 Po, pėrkundrazi, ju bėni padrejtėsi dhe mashtroni, dhe kėto ua bėni vėllezėrve.

  6:9 A nuk e dini ju se tė padrejtėt nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė? Mos u gėnjeni: as kurvarėt, as idhujtarėt, as shkelėsit e kurorės, as tė zhburrėruarit, as homoseksualėt,

  6:10 as vjedhėsit, as lakmuesit, as pijanecėt, as pėrqeshėsit, as grabitėsit nuk do tė trashėgojnė mbretėrinė e Perėndisė.

  6:11 Dhe tė tillė ishit disa nga ju; por u latė, por u shenjtėruat, por u shfajėsuat nė emėr tė Zotit Jezus dhe me anė tė Frymės sė Perėndisė tonė.

  6:12 Ēdo gjė mė lejohet, por jo gjithēka ėshtė e dobishme; ēdo gjė mė lejohet, por unė nuk do tė nėnshtrohem asnjėrės.

  6:13 Gjellėt janė pėr barkun dhe barku pėr gjellėt; por Perėndia do tė shkatėrrojė edhe kėtė edhe atė; por trupi nuk ėshtė pėr kurvėri, po pėr Zotin, dhe Zoti pėr trupin.

  6:14 Tani Perėndia siē e ringjalli Zotin kėshtu do tė na ringjallė edhe ne me fuqinė e tij.

  6:15 A nuk e dini ju se trupat tuaj janė gjymtyrė tė Krishtit? Tė marr, pra, unė gjymtyrėt e Krishtit dhe t`i bėj gjymtyrė tė njė kurve? mos qoftė ashtu!

  6:16 A nuk e dini ju se ai qė bashkohet me njė kurvė bėhet njė trup me tė? Sepse thuhet: ``Do tė jenė tė dy, thotė Zoti, njė mish i vetėm``.

  6:17 Por ai qė bashkohet me Zotin ėshtė njė frymė me tė.

  6:18 Largohuni nga kurvėria! Ēdo mėkat qė kryen njeriu ėshtė jashtė trupit, po ai qė kurvėron mėkaton kundėr trupit tė vet.

  6:19 A nuk e dini se trupi juaj ėshtė tempulli i Frymės sė Shenjtė qė ėshtė nė ju, tė cilin e keni nga Perėndia, dhe se nuk i pėrkitni vetvetes?

  6:20 Sepse u bletė me njė ēmim! Pėrlėvdoni Perėndinė, pra, nė trupin tuaj dhe nė frymėn tuaj, qė i pėrkasin Perėndisė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine