Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1PETER 5

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  5:1 dhe jo si zotėronjės mbi ata qė ju janė besuar, por duke u bėrė shembull pėr tufėn.

  5:2 Dhe kur tė shfaqet kryebariu, do tė merrni kurorėn e lavdisė qė nuk fishket.

  5:3 Gjithashtu ju, tė rinjtė, nėnshtrojuni pleqėve. Po, nėnshtrojuni tė gjithėnjeri tjetrit dhe vishuni me pėrulje, sepse Perėndia i kundėrshton krenarėt, por u jep hir tė pėrulurve.

  5:4 Pėruluni, pra, nėn dorėn e fuqishme tė Perėndisė, qė ai t`ju lartėsojė ne kohėn e duhur,

  5:5 dhe gjithė merakun tuaj hidheni mbi tė, sepse ai merakoset pėr ju.

  5:6 Jini tė pėrmbajtur, rrini zgjuar; sepse kundėrshtari juaj, djalli, sillet rreth e qark si njė luan vrumbullues, duke kėrkuar cilin mund tė pėrpijė.

  5:7 Kundėrshtojeni, duke qėndruar tė patundur nė besim, sepse e dini se tė njėjtat vuajtje po i heqin vėllezėrit tuaj tė shpėrndarė nėpėr botė.

  5:8 Dhe Perėndia i ēdo hiri, qė ju thirri nė lavdinė e tij tė pėrjetshme nė Krishtin Jezus, mbasi tė keni vuajtur pėr pak kohė, do t`ju bėjė tė pėrsosur ai vetė, do t`ju bėjė tė patundur, do t`ju forcojė dhe do t`ju vėrė themel.

  5:9 Atij i qoftė lavdia dhe pushteti pėr shekuj tė shekujve. Amen.

  5:10 Ju shkrova shkurt me anė tė Silvanit, qė mė duket njė vėlla besnik, duke ju bėrė thirrje dhe duke ju dėshmuar se hiri i vėrtetė i Perėndisė ėshtė ai nė tė cilin qėndroni.

  5:11 Kisha qė ėshtė nė Babiloni, qė ėshtė zgjedhur bashkė me ju, ju pėrshėndet. Edhe Marku, biri im, ju pėrshėndet.

  5:12 Pėrshėndetni njeri tjetrin me njė tė puthur dashurie. Paqja mbi ju tė gjithė qė jeni nė Krishtin Jezus Amen.

  5:13 Simon Pjetri, shėrbėtor dhe apostull i Jezu Krishtit, atyre qė kanė marrė pėr pjesė njė besim tė ēmueshėm sikurse edhe ne, me anė tė drejtėsisė sė Perėndisė tonė dhe tė Shpėtimtarit Jezu Krisht:

  5:14 hiri dhe paqja u shumoftė pėr ju nė njohjen e Perėndisė dhe tė Jezusit, Zotit tonė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine