Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1SAMUEL 27

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  27:1 Davidi tha nė zemėr tė tij: "Njė ditė ose njė tjetėr unė do tė vritem nga dora e Saulit; prandaj nuk ka asgjė mė tė mirė pėr mua se sa tė shpėtoj kokėn nė vendin e Filistejve; kėshtu Sauli do tė heqė

  27:2 Prandaj Davidi u ngrit dhe shkoi, bashkė me gjashtėqind njerėzit qė kishte me vete, te Akishi, bir i Maokut, mbret i Gathit.

  27:3 Kėshtru Davidi qėndroi me Akishin nė Gath, ai vetė dhe njerėzit e tij, secili me familjen e vet; Davidi me dy bashkėshortet e tij: Jezreelitja Ahinoama dhe Karmelitja Abigail, qė kishte qenė gruaja e Nabalit.

  27:4 Pastaj i njoftuan Saulit qė Davidi kishte ikur nė Gath, dhe ai nuk e kėrkoi mė.

  27:5 Davidi i tha Akishit: "Nė rast se gėzoj hirin tėnd, tė mė jepet njė vend nė njė qytet tė fushės ku unė tė mund tė banoj. Pse duhet qė shėrbėtori yt tė banojė me ty nė qytetin mbretėror?".

  27:6 Kėshtu atė ditė Akishi i dha Tsiklagun; pėr kėtė arėsye Tsiklagu u ka pėrkitur mbretėrve tė Judės deri ditėn e sotme.

  27:7 Davidi qėndroi nė vendin e Filistejve njė vit e katėr muaj.

  27:8 Davidi dhe njerėzit e tij niseshin dhe bėnin plaēkitje nė vendin e Geshuritėve, tė Girzitėve dhe tė Amalekitėve; kėto popullata banonin prej kohėve tė vjetra nė kėtė vend duke u shtrirė nga Shuri deri nė vendin e Egjiptit.

  27:9 Davidi e shkretonte vendin dhe nuk linte gjallė as burra as gra; pastaj merrte dele, lopė, gomarė, deve dhe rroba, dhe kthehej dhe shkonte tek Akishi.

  27:10 Kur Akishi e pyeste: "Ku keni plaēkitur sot?", Davidi i pėrgjigjej: "Kundėr jugut tė Judės, kundėr jugut tė Kenejve".

  27:11 Davidi nuk linte gjallė as burra as gra, sepse mund tė ēonin lajme, dhe thoshte: "Mund tė japim njoftime mbi ne dhe tė thonė: "Kėshtu ka bėrė Davidi"". Kėshtu veproi ai gjatė gjithė kohės qė qėndroi nė vendin e Filistejve.

  27:12 Kėshtu Akishi i besonte Davidit dhe thoshte: "Ai u bė i urrejtshėm nga populli i Izraelit dhe kėshtu do tė jetė gjithmonė shėrbėtori im".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine