Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 1THESSALONIANS 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Ne pėrherė e falėnderojmė Perėndinė pėr ju tė gjithė, duke ju kujtuar nė lutjet tona,

  1:2 duke kujtuar vazhdimisht veprėn tuaj tė besimit, mundimin e dashurisė suaj dhe qėndrueshmėrinė e shpresės nė Zotin tonė Jezu Krisht pėrpara Perėndisė, Atit tonė,

  1:3 duke ditur, vėllezėr tė dashur prej Perėndisė, tė zgjedhurit tuaj,

  1:4 sepse ungjilli ynė nuk erdhi deri te ju vetėm me fjalė, por edhe me fuqi dhe me Frymė tė Shenjtė, dhe me shumė bindje; ju e dini se si jemi sjellė nė mes tuaj pėr hirin tuaj.

  1:5 Dhe ju u bėtė imituesit tanė dhe tė Zotit, duke e pranuar fjalėn nė mes tė njė pikėllimi tė madh, me gėzimin e Frymės sė Shenjtė,

  1:6 pėr t`u bėrė kėshtu shėmbull pėr tė gjithė besimtarėt e Maqedonisė dhe tė Akaisė.

  1:7 Nė fakt prej jush jehoi fjala e Perėndisė jo vetėm nė Maqedoni dhe nė Akai, por edhe nė ēdo vend u pėrhap besimi juaj tek Perėndia, sa qė ne s`kemi nevojė tė themi ndonjė gjė,

  1:8 sepse vetė ata tregojnė pėr ne, si qe ardhja jonė ndėr ju si u kthyet nga idhujt te Perėndia, pėr t`i shėrbyer Perėndisė sė gjallė e tė vėrtetė,

  1:9 dhe pėr tė pritur prej qiejve Birin e tij, tė cilin ai e ngjalli prej sė vdekurish, Jezusin, qė na ēliron nga zemėrim qė po vjen.

  1:10 Sepse ju vetė, vėllezėr, e dini se ardhja jonė ndėr ju nuk qe e kotė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine