Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CHRONICLES 17

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  17:1 Nė vend tė tij mbretėroi i biri Jozafat, qė u fortifikua kundėr Izraelit.

  17:2 Ai vendosi trupa nė tėrė qytetet e fortifikuara tė Judės dhe garnizone nė vendin e Judės dhe nė qytetin e Efraimit, qė ati i tij kishte pushtuar.

  17:3 Zoti ishte me Jozafatin, sepse ai eci nė rrugėt e para tė Davidit, atit tė tij. Ai nuk kėrkoi Baalin,

  17:4 por kėrkoi Perėndinė e atit tė tij dhe eci sipas urdhėrimeve tė tij dhe jo sipas bėmave tė Izraelit.

  17:5 Prandaj Zoti e pėrforcoi mbretėrinė nė duart e tij. Tėrė Juda i ēonte dhurata Jozafatit, dhe ai pati me shumicė pasuri dhe lavdi.

  17:6 Zemra e tij u forcua nė rrugėt e Zotit dhe ai hoqi pėrsėri vendet e larta dhe Asherimėt nga Juda.

  17:7 Vitin e tretė tė mbretėrisė sė tij ai i dėrgoi krerėt e tij Ben-Hail, Obadiah, Zakaria, Nethaneel dhe Mikajaht qė tė jepnin mėsime nė qytetin e Judės;

  17:8 dhe me ta dėrgoi Levitėt Shemajah, Nethanjah, Zebadjah, Asahel, Shemiramoth, Jonathan, Adonijah, Tobijah dhe Tobadonijah, dhe bashkė me kėta edhe priftėrinjtė Elishama dhe Jehoram.

  17:9 Kėshtu ata dhanė mėsime nė Judė, duke pasur me vete librin e ligjit tė Zotit; ata kaluan nėpėr tėrė qytetet e Judės, duke e mėsuar popullin.

  17:10 Tmerri i Zotit zuri tė gjitha mbretėritė e vendeve qė ishin rreth e qark Judės, dhe kėshtu ato nuk i shpallėn luftė Jozafatit.

  17:11 Disa nga Filistejtė i ēuan Jozafatit dhurata dhe njė haraē nė argjend; edhe Arabėt i sollėn bagėti tė imta: shtatė mijė e shtatėqind desh dhe shtatė mijė e shtatėqind cjepė.

  17:12 Kėshtu Jozafati u bė gjithnjė e mė i madh dhe ndėrtoi nė Judė fortesa dhe qytete-depozitė.

  17:13 Kreu shumė punime nė qytetet e Judės, dhe nė Jeruzalem mbante luftėtarė, burra tė fortė dhe trima.

  17:14 Ky ėshtė regjistrimi i tyre, sipas shtėpive tė tyre atėrore. Nga Juda, komandantėt e mijėshėve ishin Adnahu, si prijės, dhe bashkė me tė treqind mijė burra tė fortė dhe trima;

  17:15 pas tij vinin Jehohanani, siprijės, me dyqind e tetėdhjetė mijė burra;

  17:16 pas tij ishte Amasiahu, bir i Zikrit, qė i ishte kushtuar vullnetarisht Zotit, dhe me tė dyqind mijė burra tė fortė dhe trima.

  17:17 Nga Beniamini ishte Eliada, burrė i fortė dhe trim, dhe me tė dyqind mijė burra tė armatosur me harqe dhe me mburoja;

  17:18 pas tij vinte Jehozabadi, dhe me tė njėqind e shtatėdhjetė mijė burra gati pėr tė marrė pjesė nė luftė.

  17:19 Tėrė kėta ishin nė shėrbim tė mbretit, pėrveē atyre qė ai kishte vendosur nė qytetet e fortifikuara tė tė gjithė Judės.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine