Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CHRONICLES 22

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  22:1 Banorėt e Jezrualemit shpallėn mbret birin e tij mė tė vogėl Ashaziahun, nė vend tė tij, sepse tėrė bijtė mė tė mėdhenj ishin vrarė nga banda qė kishte hyrė nė kamp bashkė me Arabėt. Kėshtu mbretėroi Ashaziahu, bir i Jehoramit, mbret i Judės.

  22:2 Ashaziahu ishte dyzet e dy vjeē kur filloi tė mbretėrojė, dhe mbretėroi njė vit nė Jeruzalem. E ėma quhej Athaliah; ishte bij e Omrit.

  22:3 Edhe ai ndoqi rrugėt e ndjekura nga shtėpia e Ashabit, sepse e ėma e kėshillonte tė vepronte nė mėnyrė tė paudhė.

  22:4 Prandaj ai bėri atė qė ėshtė e keqe nė sytė e Zotit, ashtu si vepronin ata tė shtėpisė sė Ashabit, sepse mbas vdekjes sė atit tė tij kėta qenė, pėr shkatėrrimin e tij, kėshilltarėt e tij.

  22:5 Duke ndjekur kėshillėn e tyre, ai shkoi me Jehoramin, birin e Ashabit, mbretit tė Izraelit tė luftojė kundėr Hazaelit, mbretit tė Sirisė, nė Ramoth tė Galaadit; dhe Sirėt e plagosėn Jehoramin.

  22:6 Kėshtu ai u kthye nė Jezreel pėr tė mjekuar plagėt qė kishte marrė nė Ramah, duke luftuar kundėr Hazaelit, mbretit tė Sirisė. Ashaziahu, bir i Jehoramit, mbret i Judės, zbriti pėr tė parė Jehoramin, birin e Ashabit, nė Jezreel, sepse ky ishte i sėmurė.

  22:7 Vizita qė i bėri Ashaziahu Jehoramit ishte vendosur nga Perėndia pėr shkatėrrimin e tij. Kur arriti nė tė vėrtetė, ai doli me Jehoramin kundėr Jehut, birit tė Nimshit, qė Zoti kishte vajosur pėr tė shfarosur shtėpinė e Ashabit.

  22:8 Ndodhi qė, ndėrsa Jehu vendoste drejtėsi nė shtėpinė e Ashabit, u takua me krerėt e Judės dhe me bijtė e vėllezėrve tė Ashaziahut qė ishin nė shėrbim tė Ashaziahut dhe i vrau.

  22:9 Urdhėroi gjithashtu ta kėrkojnė Ashaziahun dhe e kapėn (ai ishte fshehur nė Samari); e ēuan pastaj tek Jehu qė e vrau. Pastaj e varrosėn, sepse thonin: "Éshtė bir i Jozafatit, qė e kėrkonte Zotin me gjithė zemėr". Kėshtu nė shtėpinė e Ashaziahut nuk mbeti mė njeri nė gjendje tė mbretėrojė.

  22:10 Kur Athaliah, nėna e Ashaziahut, pa qė i biri kishte vdekur, u ngrit dhe vrau tėrė pasardhėsit mbretėrorė tė shtėpisė sė Judės.

  22:11 Por Jehoshabeath, bija e mbretit mori Joasin, birin e Ashaziahut, e mori tinėz midis bijve tė mbretit qė ishin vrarė dhe e vendosi bashkė me tajėn nė dhomėn e saj. Kėshtu Jehoshabeath, bija e mbretit Jehoram, bashkėshortja e priftit Jehojada (ishte motra e Ashaziahut), e fshehu nga Athialiahu qė nuk e vrau.

  22:12 Kėshtu mbeti i fshehur me ta nė shtėpinė e Perėndisė gjashtė vjet, ndėrsa Athaliah mbretėronte mbi vendin.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine