Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2CHRONICLES 27

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  27:1 Jothami ishte njėzet e pesė vjeē kur filloi tė mbretėrojė dhe mbretėroi gjashtėmbėdhjetė vjet nė Jeruzalem. E ėma quhej Jerushah; ishte bija e Tsadokut.

  27:2 Ai bėri atė qė ėshtė e drejtė nė sytė e Zotit, pikėrisht ashtu si kishte vepruar i ati, Uziahu; (megjithėse nuk hyri nė tempullin e Zotit), por populli i tij vazhdonte tė korruptohej.

  27:3 Ai ndėrtoi portėn e sipėrme tė shtėpisė tė Zotit dhe bėri shumė punime nė muret e Ofelit.

  27:4 Pėrveē kėsaj ndėrtoi qytete nė krahinėn malore tė Judės dhe kala dhe kulla ndėr pyje.

  27:5 I shpalli gjithashtu luftė mbretit tė bijve tė Amonit dhe i mundi ata. Bijtė e Amonit i dhanė atė vit njėqind talenta argjendi, dhjetė mijė kore gruri dhe dhjetė mijė elbi. Po kjo sasi iu dorėzua nga bijtė e Amonit vitin e dytė dhe tė tretė.

  27:6 Kėshtu Jothami u bė i fuqishėm, sepse rregulloi ecjen e tij pėrpara Zotit, Perėndisė tė tij.

  27:7 Pjesa tjetėr e bėmave tė Jothamit, tėrė luftėrat dhe ndėrmarrjet e tij janė shkruar nė librin e mbretėrve tė Izraelit dhe tė Judės.

  27:8 Ai ishte njėzet e pesė vjeē kur filloi tė mbretėrojė, dhe mbretėroi gjashtėmbėdhjetė vjet nė Jeruzalem.

  27:9 Pastaj Jothamin pushoi bashkė me etėrit e tij dhe e varrosėn nė qytetin e Davidit. Nė vend tė tij mbretėroi i biri, Ashazi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine