Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2PETER 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Sė pari duhet tė dini kėtė, se nė ditėt e fundit do tė vijnė disa pėrqeshės, tė cilėt do tė ecin sipas dėshirave tė veta,

  3:2 dhe do tė thonė: ``Ku ėshtė premtimi i ardhjes sė tij? Sepse, qė kur etėrit fjetėn, tė gjitha gjėrat mbetėn nė po atė gjendje si nė fillim tė krijimit``.

  3:3 Sepse ata me dashje harruan se nėpėrmjet fjalės sė Perėndisė qiejt vinin nė eksistencė shumė kohė mė parė, dhe se toka doli nga uji dhe u sajua nėpėrmjet ujit,

  3:4 pėr shkak tė tė cilit bota e atėhershme u mbulua nga uji dhe humbi,

  3:5 ndėrsa qiejt dhe dheu i sotshėm janė ruajtur nga e njėjta fjalė pėr zjarrin, tė rezervuar pėr ditėn e gjyqit dhe tė humbjes sė njerėzve tė pabesė.

  3:6 Por, shumė tė dashur, mos harroni kėtė gjė: se pėr Zotin njė ditė ėshtė si njė mijė vjet, dhe njė mijė vjet si njė ditė.

  3:7 Zoti nuk vonon plotėsimin e premtimit tė tij, siē disa besojnė qė ai bėn; por ėshtė i durueshėm ndaj nesh, sepse nuk do qė ndokush tė humbasė, por qė tė gjithė tė vijnė nė pendim.

  3:8 Dhe dita e Zotit do tė vijė si njė vjedhės natėn; atė ditė qiejt do tė shkojnė me krismė, elementėt do tė shkrihen nga tė nxehtit dhe veprat dhe toka qė janė nė tė do tė digjen krejt.

  3:9 Pėrderisa tė gjitha kėto gjėra duhet tė shkatėrrohen, si tė mos duhet tė keni njė sjellje tė shenjtė dhe tė perėndishme,

  3:10 duke pritur dhe shpejtuar ardhjen e ditės sė Perėndisė, pėr shkak tė sė cilės qiejt marrin flakė do tė treten, dhe elementėt tė konsumuar nga nxehtėsia do tė shkrihen?

  3:11 Por ne, sipas premtimit tė tij, presim qiej tė rinj dhe toka tė re, nė tė cilėt banon drejtėsia.

  3:12 Prandaj, shumė tė dashur, duke i pritur kėto gjėra, pėrpiquni tė jeni pėrpara tij tė papėrlyer dhe tė paqortueshėm, nė paqe.

  3:13 Dhe kini parasysh se durimi i Zotit tonė ėshtė nė shėrbim tė shpėtimit, sikurse ju ka shkruar edhe vėllai ynė i dashur Pal, sipas diturisė qė iu dha;

  3:14 Ashtu bėn ai nė tė gjitha letrat e tij, ku flet pėr kėto gjėra. Nė to ka disa gjėra tė vėshtira pėr t`u kuptuar, tė cilat tė paditurit dhe tė paqėndrueshmit i shtrėmbėrojnė, sikurse bėjnė me Shkrimet e tjera, pėr pėrhumbjen e tyre.

  3:15 Ju pra, shumė tė dashur, duke i ditur kėto gjėra, ruajuni se mos ligėshtoheni nė qėndresėn tuaj, tė tėrhequr nga gabimi i tė pabesėve.

  3:16 Por rrituni, nė hirin dhe nė njohjen e Zotit dhe tė Shpėtimtarit tonė Jezu Krisht. Atij i qoftė lavdia, tani dhe pėrjetė. Amen.

  3:17 Atė qė ishte nga fillimi, atė qė dėgjuam, atė qė pamė me sytė tanė, atė qė vėshtruam dhe qė duart tona e prekėn lidhur me Fjalėn e jetės

  3:18 (dhe jeta u shfaq dhe ne e pamė e dėshmojmė pėr tė, dhe ju shpallim jetėn e pėrjetshme qė ishte pranė Atit dhe qė na u shfaq neve),

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine