Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - 2SAMUEL 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Davidi i mblodhi pėrsėri gjithė burrat mė tė zgjedhur tė Izraelit, gjithsej tridhjetė mijė veta.

  6:2 Pastaj u ngrit dhe shkoi me gjithė popullin qė ishte me tė nga Baale e Judės, pėr tė transportuar qė andej arkėn e Perėndisė me vete emrin e Zotit tė ushtrive, qė rri midis kerubinėve.

  6:3 Dhe e vendosėn arkėn e Perėndisė mbi njė qerre tė re dhe e hoqėn nga shtėpia e Abinabadit qė ishte mbi kodėr; Uzahu dhe Ahio, bij tė Abinadabit, ngisnin qerren e re.

  6:4 Kėshtu e hoqėn arkėn e Perėndisė nga shtėpia e Abinadabit qė ishte mbi kodėr, dhe Ahio ecte pėrpara arkės.

  6:5 Davidi dhe tėrė shtėpia e Izraelit u binin para Zotit lloj lloj veglash prej druri tė selvisė, qesteve, harpave, dajreve, sistrave dhe cembaleve.

  6:6 Kur arritėn te lėmi i Nakonit, Uzahu zgjati dorėn drejt arkės sė Perėndisė dhe e mbajti atė, sepse qetė u penguan.

  6:7 Atėherė zemėrimi i Zotit u ndez kundėr Uzahut, dhe Perėndia e goditi pėr fajin e tij; ai vdiq nė atė vend pranė arkės sė Perėndisė.

  6:8 Davidi u trishtua shumė sepse Zoti kishte hapur njė tė ēarė nė popull, duke goditur Uzahun. Kėshtu ai vend u quajt Perets-Uzah edhe sot e kėsaj dite.

  6:9 Davidi pati frikė atė ditė nga Zoti dhe tha: "Si mund tė vijė tek unė arka e tė Zotit?".

  6:10 Kėshtu Davidi nuk deshi ta mbartė arkėn e Zotit pranė vetes sė tij nė qytetin e Davidit, por e transferoi nė shtėpinė e Obed-Edomit nga Gathi.

  6:11 Arka e Zotit mbeti tre muaj nė shtėpinė e Obed-Edomit nga Gathi, dhe Zoti bekoi Obed-Edomin dhe tėrė shtėpinė e tij.

  6:12 Atėherė i thanė mbretit David: "Zoti ka bekuar shtėpinė e Obed-Edomit dhe gjithshka qė ėshtė pronė e tij, pėr shkak tė arkės sė Perėndisė". Atėherė Davidi shkoi dhe e mbarti me gėzim arkėn e Perėndisė

  6:13 Kur ata qė mbartnin arkėn e Zotit bėnė gjashtė hapa, ai flijoi njė ka dhe njė viē tė majmė.

  6:14 Davidi hidhte valle me gjithė forcat e tija pėrpara Zotit, duke veshur njė efod prej liri.

  6:15 Kėshtu Davidi dhe tėrė shtėpia e Izraelit mbartėn arkėn e tė Zotit me thirrje gėzimi dhe duke u rėnė borive.

  6:16 Por ndodhi qė, ndėrsa arka e Zotit po hynte nė qytetin e Davidit, Mikal, bija e Saulit, duke shikuar nga dritarja, pa mbretin David qė po hidhej dhe kėrcente pėrpara Zotit dhe e pėrēmoi nė zemrėn e saj.

  6:17 Kėshtu, sollėn arkėn e Zotit dhe e vendosėn nė vendin e saj, nė mesin e ēadrės qė Davidi kishte ngritur pėr tė. Pastaj Davidi ofroi olokauste dhe flijime falenderimi pėrpara Zotit.

  6:18 Kur mbaroi sė ofruari olokaustet dhe flijimet e falenderimit, Davidi bekoi popullin nė emėr tė Zotit tė ushtrive,

  6:19 dhe i shpėrndau tėrė popullit, gjithė turmės sė Izraelit, burra dhe gra, secilit prej tyre nga njė kulaē, nga njė racion mishi dhe njė sasi rrush tė thatė.

  6:20 Ndėrsa Davidi po kthehej pėr tė bekuar familjen e tij, Mikal, bija e Saulit, i doli pėrpara Davidit dhe i tha: "Sa i nderuar ka qėnė sot mbreti i Izraelit qė u zbulua para syve tė shėrbėtoreve tė

  6:21 Atėherė Davidi iu pėrgjigj Mikalit: "E bėra pėrpara Zotit qė mė ka zgjedhur nė vend tė atit tėnd dhe tė tėrė shtėpisė sė tij pėr tė mė vendosur princ tė Izraelit, tė popullit tė Zotit; prandaj bėra festė pėrpara Zotit.

  6:22 Prandaj do ta ul veten edhe mė poshtė dhe do tė bėhem mė i pavlerė nė sytė e mi; por lidhur me shėrbėtoret pėr tė cilat mė fole, unė do tė nderohem pikėrisht prej tyre".

  6:23 Mikal, bija e Saulit, nuk pati fėmijė deri ditėn e vdekjes sė saj.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine