Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - COLOSSIANS 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 qė zemrat e tyre tė ngushėllohen, duke u bashkuar nė dashuri, dhe tė kenė tė gjitha pasuritė e sigurisė sė plotė tė zgjuarėsisė pėr tė njohur misterin e Perėndisė, e Atit dhe tė Krishtit,

  2:2 ku janė fshehur tė gjitha thesaret e diturisė dhe tė njohjes.

  2:3 Dhe po ju them kėtė, qė askush tė mos ju gėnjejė me fjalė joshėse,

  2:4 sepse, edhe pse me trup jam larg jush, me frymėn jam bashkė me ju dhe gėzohem duke parė rregullin dhe qėndrueshmėrinė e besimit tuaj nė Krishtin.

  2:5 Ashtu si e keni marrė Krishtin Jezus, Zotin, ashtu, pra, ecni nė tė,

  2:6 duke pasur rrėnjė dhe duke u ndėrtuar nė tė, dhe duke u forcuar nė besim ashtu sikurse ju mėsuan, duke mbushulluar nė tė me falenderim.

  2:7 Tregoni kujdes se mos ndokush ju bėn prenė e tij me anė tė filozofisė dhe me mashtrime tė kota, sipas traditės sė njerėzve, sipas elementeve tė botės dhe jo sipas Krishtit,

  2:8 sepse tek ai banon trupėrisht gjithė plotėsia e Hyjnisė.

  2:9 Dhe ju keni marrė plotėsinė nė tė, sepse ai ėshtė krye e ēdo principate e pushteti,

  2:10 nė tė cilin ju edhe u rrethpretė me njė rrethprerje qė nuk u bė me dorė, por me rrethprerjen e Krishtit, me anė tė zhveshjes sė trupit nga mėkatet e mishit:

  2:11 tė varrosur bashkė nė tė nė pagėzim, ju edhe u ringjallėt bashkė nė tė, me anė tė besimit nė fuqinė e Perėndisė qė e ka ringjallur prej sė vdekurish.

  2:12 Dhe bashkė me tė Perėndia ju dha jetė ju, qė kishit vdekur nė mėkate dhe nė parrethprerjen e mishit, duke jua falur tė gjitha mėkatet.

  2:13 Ai e zhvlerėsoi dokumentin e urdhėrimeve, qė ishte kundėr nesh dhe ishte kundėrshtar, dhe e hoqi nga mesi duke e mbėrthyer nė kryq;

  2:14 dhe mbasi i zhveshi pushtetet dhe principatat, ua tregoi sheshit njerėzve, duke ngadhnjyer mbi ata nė tė.

  2:15 Prandaj askush tė mos ju gjykojė pėr ushqime ose pije, pėr festa o hėnė tė re, o tė shtuna;

  2:16 kėto gjėra janė hija e atyre qė kanė pėr tė ardhur; por trupi ėshtė i Krishtit.

  2:17 Askush tė mos pėrvetėsojė prej jush ēmimin me pretekst pėrulėsie dhe kulti tė engjėjve, duke u pėrzier nė gjėra qė nuk i ka parė, i fryrė nga njė krenari e kotė pėr shkak tė mendjes sė tij mishore,

  2:18 dhe nuk mbahet te kryet, prej tė cilit gjithė trupi, i ushqyer mirė dhe i lidhur i tėri me anė tė nyjeve dhe tė gjymtyrėve rritet me rritjen e Perėndisė.

  2:19 Pra, nė qoftė se vdiqėt me Krishtin nga elementet e botės, pėrse u nėnshtroheni disa rregullave, a thua se jetoni ende nė botė, si:

  2:20 ``Mos prek, mos shijo, mos merr``,

  2:21 tė gjitha gjėrat qė prishen nga pėrdorimi, sipas urdhėrimeve dhe mėsimeve tė njerėzve?

  2:22 Kėto gjėra kanė ndonjė dukje diturie nė devotshmėrinė e zgjedhur vullnetarisht, nė pėrunjėsinė e rreme dhe nė trajtimin e ashpėr tė trupit, por nuk kanė asnjė vlerė kundėr kėnaqėsisė sė mishit.

  2:23 Nė qoftė se ju jeni ringjallur me Krishtin, kėrkoni ato qė janė lart, ku Krishti ėshtė ulur nė tė djathtė tė Perėndisė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine