Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - DEUTERONOMY 34

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  34:1 Pastaj Moisiu u ngjit nga fusha e Moabit nė Malin Nebo, nė majėn e Pisgahut, qė ndodhet nė bregun e kundėrt tė Jerikos. Dhe Zoti i tregoi tėrė vendin e Galaadit deri nė Dan,

  34:2 tėrė Naftalin, vendin e Efraimit dhe tė Manasit, tėrė vendin e Judės deri nė detin perėndimor,

  34:3 Negevin dhe fushėn e luginės tė Jerikos, qytet i palmave, deri nė Tsoar.

  34:4 Zoti tha: "Ky ėshtė vendi qė u premtova me betim Abrahamit, Isakut dhe Jakobit, duke u thėnė: "Unė do t`ua jap pasardhėsve tuaj". Ti e pe me sytė e tua, por nuk do tė hysh nė tė!".

  34:5 Kėshtu Moisiu, shėrbėtori i Zoit, vdiq aty, nė vendin e Moabit, simbas fjalės sė Zotit.

  34:6 Dhe Zoti e varrosi nė luginėn e vendit tė Moabit, pėrballė Beth-Peorit; dhe askush nuk e ka mėsuar deri mė sot vendin e varrit tė tij.

  34:7 Moisiu ishte njėqind e njėzet vjeē kur vdiq; shikimi i tij nuk ishte dobėsuar dhe fuqia e tij nuk i qe mpakur.

  34:8 Bijtė e Izraelit e qanė nė fushat e Moabit tridhjetė ditė; pastaj ditėt e zisė dhe tė vajtimit pėr Moisiun morėn fund.

  34:9 Atėherė Jozueu, bir i Nunit, u mbush me frymėn e diturisė, sepse Moisiu kishte vėnė duart mbi tė; kėshtu bijtė e Izraelit iu bindėn atij dhe vepruan ashtu si e kishte urdhėruar Moisiun Zoti.

  34:10 Nuk doli mė nė Izrael njė profet i ngjashėm me Moisiun, me tė cilin Zoti fliste sy pėr sy,

  34:11 nė tė gjitha shenjat dhe mrekullitė qė Zoti e dėrgoi tė bėnte nė vendin e Egjiptit para Faraonit, para tėrė shėrbėtorėve tė tij dhe tėrė vendit tė tij,

  34:12 nė tė gjithė madhėshtinė e fuqisė dhe nė tė gjitha gjėrat e mėdha dhe tė tmerrshme qė Moisiu kreu pėrpara syve tė tė gjithė Izraelit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine