Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ECCLESIASTES 8

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  8:1 Kush ėshtė si i urti? Kush e njeh interpretimin e sendeve? Dituria e njeriut bėn qė tė shkėlqejė fytyra e tij dhe e ndryshon ashpėrsinė e fytyrės sė tij.

  8:2 Unė tė jap njė kėshillė: respekto urdhėrin e mbretit pėr shkak tė betimit tė bėrė Perėndisė.

  8:3 Mos u nxito tė largohesh nga prania e tij dhe mos ngul kėmbė nė njė gjė tė keqe, sepse ai bėn tė gjitha gjėrat qė i pėlqen.

  8:4 Nė fakt fjala e mbretit ėshtė e fuqishme; dhe kush mund t`i thotė: "Ēfarė po bėn?".

  8:5 Kush respekton urdhėrin e tij nuk do tė pėsojė asnjė tė keqe; zemra e njeriut tė urtė di nė fakt tė dallojė kohėn dhe gjykimin,

  8:6 sepse pėr ēdo gjė ka njė kohė dhe njė gjykim, dhe ligėsia e njeriut rėndon shumė mbi tė.

  8:7 Sepse ai nuk e di ēfarė ka pėr tė ndodhur; kush nė fakt do t`i tregojė si do tė venė gjėrat?

  8:8 Nuk ka njeri qė tė ketė pushtet mbi frymėn pėr ta pėrmbajtur, apo tė ketė pushtet mbi ditėn e vdekjes. Nuk ka leje nė betejė, dhe padrejtėsia nuk mund tė shpėtojė atė qė e kryen.

  8:9 E pashė tėrė kėtė gjė dhe vura mend pėr tė gjitha gjėrat qė bėhen nėn diell; ka njė kohė kur njė njeri sundon mbi njė tjetėr pėr ta dėmtuar.

  8:10 Pastaj pashė tė pabesėt qė u varrosėn, tė cilėt kishin hyrė dhe kishin dalė nga vendi i shenjtė; edhe ata ishin harruar nė qytetin ku kishin bėrė kėto gjėra. Edhe kjo ėshtė kotėsi.

  8:11 Sepse vendimi kundėr njė veprimi tė keq nuk zbatohet menjėherė, zemra e bijve tė njerėzve ėshtė e mbushur nga dėshira pėr tė bėrė tė keqen.

  8:12 Edhe nė qoftė se mėkatari bėn njėqind herė tė keqen dhe i zgjat ditėt e tij, megjithatė, unė e di qė do tė kenė tė mirėn ata qė kanė frikė nga Perėndia, qė kanė frikė para tij.

  8:13 Por nuk ka tė mirė pėr tė pabesin, dhe nuk ka pėr t`i zgjatur ditėt e tij si hija sepse nuk ka frikė pėrpara Perėndisė.

  8:14 Éshtė njė kotėsi qė ndodh mbi tokė; ka njerėz tė drejtė qė trajtohen ashtu sikur i pėrket veprės tė tė pabesėve, dhe ka tė pabesė qė trajtohen sikur i pėrket veprės tė tė drejtėve. Kam thėnė qė edhe kjo ėshtė kotėsi.

  8:15 Kėshtu lėvdova harenė, sepse nuk ka gjė mė tė mirė pėr njeriun nėn diell se tė hajė, tė pijė dhe tė jetė i gėzuar, sepse kjo i mbetet nė mundin e tij gjatė ditėve tė jetės qė Perėndia i ka dhėnė nėn diell.

  8:16 Kur unė e vura zemrėn time tė njohė diturinė dhe tė mendojė pėrpjekjet qė bėhen mbi tokė (edhe kur dikush nuk i lė tė pushojnė sytė e tij as ditėn as natėn),

  8:17 atėherė pashė gjithė veprėn e Perėndisė, qė njeriu nuk mund tė arrijė tė zbulojė tė gjitha ato qė bėhen nėn diell sepse, edhe sikur njeriu tė mundohet duke kėrkuar, nuk arrin t`i zbulojė; edhe sikur i urti tė thotė qė e di, nuk ėshtė nė gjendje t`i zbulojė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine