Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EPHESIANS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 dhe nėse keni dėgjuar pėr dhėnien e hirit tė Perėndisė, qė mė ėshtė besuar pėr ju;

  3:2 se si, me zbulesė, ai ma bėri tė njohur misterin, sikurse ju shkrova mė pėrpara me pak fjalė.

  3:3 Duke i lexuar kėto, ju mund tė kuptoni cila ėshtė inteligjenca ime nė misterin e Krishtit,

  3:4 qė nuk iu bė i njohur nė epokat e tjera bijve tė njerėzve, ashtu si iu zbulua tani apostujve tė shenjtė dhe profetėve tė tij me anė tė Frymės,

  3:5 qė johebrenjtė tė jenė bashkėtrashėgimtarė tė tė njėjtit trup dhe bashkėpjesėtarė tė premtimit tė tij nė Krishtin nėpėrmjet ungjillit,

  3:6 shėrbenjės i tė cilit u bėra, sipas dhunėtisė sė hirit tė Perėndisė qė m`u dha nė sajė tė fuqisė sė tij.

  3:7 Mua, mė tė voglit nga tė gjithė shenjtorėt, m`u dha ky hir pėr tė shpallur midis johebrenjve pasuritė e papėrshkrueshme tė Krishtit,

  3:8 dhe pėr t`u manifestuar tė gjithėve pjesėmarrjen e misterit, i cili nga epokat mė tė lashta qe fshehur nė Perėndinė, i cili krijoi tė gjitha gjėrat nėpėrmjet Jezu Krishtit;

  3:9 qė nėpėrmjet kishės, nė kohėn e tashme u manifestohej principatave dhe pushtetėve, nė vendet qiellore, dituria e shumėllojshme e Perėndisė,

  3:10 sipas qėllimit tė pėrjetshėm qė ai kreu nė Krishtin Jezus, Zotin tonė,

  3:11 nė tė cilin kemi lirinė dhe hyrjen te Perėndia nė mirėbesimin nėpėrmjet besimit nė tė.

  3:12 Pėr kėtė arsye ju lutem qė tė mos dekurajoheni pėr shkak tė mundimeve tė mia qė vuaj pėr ju, e cila ėshtė lavdia juaj.

  3:13 Pėr kėtė arsye unė po i ul gjunjėt e mi pėrpara Atit tė Zotit tonė Jezu Krisht,

  3:14 nga i cili merr emėr ēdo familje nė qiejt dhe mbi tokė,

  3:15 qė t`ju japė, sipas pasurisė sė lavdisė sė vet, tė forcoheni me fuqi nėpėrmjet Frymės tė tij nė njeriun e pėrbrendshėm,

  3:16 qė Krishti tė banojė nė zemrat tuaja me anė tė besimit,

  3:17 qė, tė rrėnjosur dhe tė themeluar nė dashuri, tė mund tė kuptoni me tė gjithė shenjtorėt cila ėshtė gjėrėsia, gjatėsia, thellėsia dhe lartėsia,

  3:18 dhe ta njihni dashurinė e Krishtit qė tejkalon ēdo njohuri, qė tė mbusheni me tėrė plotėsinė e Perėndisė.

  3:19 Tani atij qė, sipas fuqisė qė vepron nė ne, mund tė bėjė jashtė mase mė tepėr nga sa kėrkojmė ose mendojmė,

  3:20 atij i qoftė lavdia nė kishėn nė Krishtin Jezus pėr tė gjitha brezat, nė jetė tė jetėve. Amen.

  3:21 Unė, pra, i burgosuri pėr Zotin, ju bėj thirrje qė tė ecni denjėsisht sipas thirrjes pėr tė cilėn u thirrėt,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine