Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EPHESIANS 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 ``Ndero babanė tėnd dhe nėnėn tėnde``, ky ėshtė urdhėrimi i parė me premtim,

  6:2 ``qė ti tė jesh mirė dhe tė jetosh gjatė mbi dhe``.

  6:3 Dhe ju, etėr, mos provokoni pėr zemėrim fėmijtė tuaj, por i edukoni nė disiplinė dhe nė kėshillė tė Zotit.

  6:4 Ju, shėrbėtorė, bindjuni zotėrinjve tuaj sipas mishit me druajtje dhe dridhje, nė thjeshtėsinė e zemrės suaj, porsi Krishtit,

  6:5 duke mos shėrbyer pėr sy e faqe, si ata qė duan t`u pėlqejnė njerėzve, por si shėrbėtorė tė Krishtit, duke bėrė vullnetin e Perėndisė me zemėr,

  6:6 duke shėrbyer me dashuri si pėr Krishtin dhe jo si pėr njerėzit,

  6:7 duke ditur se gjithsecili, qoftė skllav apo i lirė, po tė bėjė tė mirėn, do tė marrė shpėrblimin nga Zoti.

  6:8 Dhe ju, zotėrinj, bėni po kėshtu ndaj tyre, duke i lėnė kėrcėnimet, duke ditur qė i tyre dhe juaji Zot ėshtė nė qiell dhe se tek ai nuk ka asnjė anėsi.

  6:9 Pėr ēfarė mbetet, vėllezėrit e mi, forcohuni nė Zotin dhe nė forcėn e fuqisė sė tij.

  6:10 Vishni gjithė armatimin e Perėndisė qė tė mund tė qėndroni kundėr kurtheve tė djallit,

  6:11 sepse beteja jonė nuk ėshtė kundėr gjakut dhe mishit, por kundėr principatave, kundėr pushteteve, kundėr sunduesve tė botės sė errėsirės tė kėsaj epoke, kundėr frymėrave tė mbrapshta nė vendet qiellore.

  6:12 Prandaj merreni tė gjithė armatimin e Perėndisė, qė tė mund tė rezistoni nė ditėn e mbrapshtė dhe tė mbeteni mė kėmbė pasi t`i keni kryer ēdo gjė.

  6:13 Qėndroni, pra, tė fortė, duke patur nė ijė brezin e sė vėrtetės, tė veshur me parzmoren e drejtėsisė,

  6:14 dhe duke mbathur kėmbėt me gatishmėrinė e ungjillit tė paqes,

  6:15 mbi tė gjitha, duke marrė mburojėn e besimit, me tė cilėn mund tė shuani tė gjitha shigjetat e zjarrta tė tė ligut.

  6:16 Merrni edhe pėrkrenaren e shpėtimit dhe shpatėn e Frymės, qė ėshtė fjala e Perėndisė,

  6:17 duke u lutur nė ēdo kohė dhe me ēdo lloj lutjeje dhe pėrgjėrimi nė Frymėn, duke ndenjur zgjuar pėr kėtė qėllim me ēdo ngulmim dhe lutje pėr tė gjithė shenjtorėt,

  6:18 dhe edhe pėr mua, qė kur tė hap gojėn time, tė mė jepet tė flas lirėsisht pėr ta bėrė tė njohur misterin e ungjillit,

  6:19 pėr tė cilin jam i dėrguari nė pranga, qė tė mund tė shpall lirėsisht, siē e kam pėr detyrė.

  6:20 Por, qė ta dini edhe ju si jam dhe ēfarė bėj, Tikiku, vėllai i dashur dhe shėrbenjėsi besnik nė Zotin, do t`ju informojė pėr tė gjitha;

  6:21 tė cilin pikėrisht pėr kėtė qėllim po ju kam dėrguar, qė tė jeni nė dijeni tė gjendjes sonė dhe tė ngushėllojė zemrat tuaja.

  6:22 Paqe vėllezėrve dhe dashuri me besim nga Perėndia Ati dhe nga Zoti Jezu Krisht.

  6:23 Hiri qoftė me tė gjithė ata qė duan Zotin tonė Jezu Krisht me sinqeritet.

  6:24 Pali dhe Timoteu, shėrbėtorė tė Jezu Krishtit, gjithė shenjtorėve nė Jezu Krishtin qė janė nė Filipi, bashkė me peshkopėt dhe dhjakėt:

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine