Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZEKIEL 25

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  25:1 Fjala e Zotit m`u drejtua, duke thėnė:

  25:2 "Bir njeriu, kthe fytyrėn drejt bijve tė Amonit dhe profetizo kundėr tyre.

  25:3 U thuaj bijve tė Amonit: Dėgjoni fjalėn e Zotit, tė Zotit: Kėshtu thotė Zoti, Zoti: Duke qenė se ti the: "Ah, Ah", kundėr shenjtėrores sime kur ajo u pėrdhos, kundėr vendit tė Izraelit kur ai u shkretua dhe kundėr shtėpisė sė Judės kur ajo shkoi nė robėri,

  25:4 prandaj ja, unė po tė jap nė dorė tė bijve tė lindjes, dhe ata do tė ngrejnė fushimet e tyre nė mesin tėnd dhe nė mesin tėnd do tė ngrenė vendbanimet e tyre; ata do tė hanė frytet e tua dhe do tė pijnė qumėshtin tėnd.

  25:5 Unė do ta bėj Rabahun njė vathė pėr devetė dhe vendin e bijve tė Amonit njė vathė pėr dhėntė; atėherė ti do tė pranosh se unė jam Zoti".

  25:6 Prandaj kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Duke qenė se ti ke rrahur duart, ke rrahur kėmbėt dhe je gėzuar nė zemėr me gjithė pėrēmimin tėnd pėr vendin e Izraelit;

  25:7 prandaj ja, unė po shtrij dorėn time kundėr teje dhe do tė tė jap si plaēkė tė kombeve, do tė tė shfaros nga popujt dhe do tė tė bėj tė zhdukesh nga rendi i vendeve; do tė tė shkatėrroj, kėshtu do tė pranosh qė unė jam Zoti".

  25:8 Kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Duke qenė se Moabi dhe Seiri thonė: "Ja, shtėpia e Judės ėshtė si tė gjitha kombet e tjera",

  25:9 prandaj ja, unė do tė hap krahun e Moabit nga ana e qyteteve, nga ana e qyteteve qė janė nė kufijtė e tij, lulja e vendit, Beth-Jeshimothi, Baalmeoni dhe Kiriathaimi.

  25:10 Do ta jap pastaj nė zotėrim tė bijve tė lindjes, bashkė me bijtė e Amonit, me qėllim qė bijtė e Amonit tė mos kujtohen mė midis kombeve.

  25:11 Kėshtu do tė zbatoj gjykimet e mia mbi Moabin, dhe ata do tė pranojnė qė unė jam Zoti".

  25:12 Kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Pėr atė qė ka bėrė Edomi duke marrė hak kundėr shtėpisė sė Judės, dhe sepse u bė shumė fajtor duke u hakmarrė kundėr saj",

  25:13 kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Unė do tė shtrij dorėn time kundėr Edomit, do tė shfaros njerėz dhe kafshė dhe do ta shkretoj; nga Themani deri nė Dedan dhe do tė bien nga shpata.

  25:14 Do ta kryej hakmarrjen time kundėr Edomit me anėn e popullit tim tė Izraelit, qė do tė trajtojė Edomin sipas zemėrimit tim dhe sipas tėrbimit tim; kėshtu ata do tė njohin hakmarrjen time", thotė Zoti, Zoti.

  25:15 Kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Duke qenė se Filistejtė kanė qenė hakmarrės dhe kanė kryer hakmarrje me zemėr plot pėrēmim pėr tė shkatėrruar, tė shtyrė nga njė armiqėsi e vjetėr",

  25:16 prandaj kėshtu thotė Zoti, Zoti: "Ja, unė do ta shtrij dorėn time kundėr Filistejve, do tė shfaros Kerethejtė dhe do tė shkatėrroj kusurin e bregut tė detit.

  25:17 Do tė kryej kundėr tyre njė hakmarrje tė madhe me ndėshkime tė rėnda; dhe do tė pranojnė qė unė jam Zoti, kur do tė kryej kundėr tyre hakmarrjen time".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine