Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - EZEKIEL 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 "Ti bir njeriu, merr njė pllakė tė vogėl argjile, vėre para teje dhe vizato mbi tė njė qytet, Jeruzalemin:

  4:2 rrethoje, ndėrto kundėr tij njė kullė, lartėso kundėr asaj disa ledhe, vendos kundėr saj fushime dhe disa desh rreth e qark.

  4:3 Pastaj merr njė pllakė hekuri dhe vendose si njė mur hekuri midis teje dhe qytetit; kthe fytyrėn tėnde pėrballė tij dhe ai do tė jetė i rrethuar dhe ti do ta rrethosh. Kjo do tė jetė njė shenjė pėr shtėpinė e Izraelit.

  4:4 Shtrihu pastaj mbi krahun e majtė dhe vendos mbi tė paudhėsinė e shtėpisė sė Izraelit. Pėr numrin e ditėve gjatė tė cilave do tė rrish shtrirė mbi tė, do tė mbash paudhėsinė e tyre.

  4:5 Nė fakt unė kam vėnė mbi ty vitet e paudhėsisė sė tyre nė bazė tė numrit tė ditėve gjatė tė cilave ti do tė rrish shtrirė, treqind e nėntėdhjet ditė. Kėshtu ti do tė mbash paudhėsinė e shtėpisė sė Izraelit.

  4:6 Me ti mbaruar kėto, do tė shtrihesh pėrsėri nė krahun tėnd tė djathtė dhe do ta mbash paudhėsinė e shtėpisė sė Judės pėr dyzet ditė. Kam vėnė mbi ty njė ditė pėr ēdo vit.

  4:7 Ti do ta kthesh fytyrėn tėnde dhe krahun tėnd tė zhveshur nė drejtim tė rrethimit tė Jeruzalemit dhe do tė profetizohesh kundėr tij.

  4:8 Dhe ja, po tė vė litarė mbi trup nė mėnyrė qė ti tė mos kthehesh nga njė krah nė tjetrin, deri sa tė kesh plotėsuar ditėt e rrethimit tėnd.

  4:9 Merr edhe grurė, elb, bathė, thjerėza, mel dhe grurė tė fortė, vėri nė njė enė dhe u bėj bukė; tė cilėn do ta hash gjatė tėrė ditėve qė do tė rrish shtrirė mbi krahun tėnd, domethėnė pėr treqind e nėntėdhjetė ditė.

  4:10 Ushqimi qė do tė hash do tė ketė njė peshė prej njėzet siklash nė ditė; do ta hash nė ēaste tė caktuara, ēdo ditė.

  4:11 Edhe ujin do ta pish tė racionuar: njė tė gjashtėn e njė hini; do ta pish nė ēaste tė caktuara ēdo ditė.

  4:12 Do ta hash kėtė bukė nė formė kuleēėsh prej elbi qė do ti pjekėsh me jashtėqitje njerėzish pėrpara syve tė tyre".

  4:13 Pastaj Zoti tha: "Kėshtu bijtė e Izraelit do tė hanė bukėn e tyre tė ndotur nė mes tė kombeve ndėr tė cilėt do ti shpėrndaj".

  4:14 Atėherė unė thashė: "O, Zot, Zot, unė nuk jam ndotur kurrė; qysh nė fėmijėri e deri mė sot nuk kam ngrėnė kurrė mish kafshe tė ngordhur nė mėnyrė natyrale ose tė shqyer dhe nuk mė ka hyrė nė gojė asnjė mish i papastėr.

  4:15 Atėherė ai mė tha: "Ja unė po tė jap bajga lopėsh nė vend tė jashtėqitjeve tė njeriut; mbi to do tė pjekėsh bukėn tėnde".

  4:16 Pastaj mė tha: "Bir njeriu, unė do tė bėj tė mungojė baza e bukės nė Jeruzalem; ata do ta hanė bukėn me peshė dhe nė hidhėrim dhe do tė pijnė ujin e racionuar nė tmerr,

  4:17 sepse do t`u mungojė buka dhe uji dhe do tė shikojnė njeri tjetrin tė tmerruar, duke u shkrirė nė paudhėsinė e tyre".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine