Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 18

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  18:1 Mjerė ai vend me krahė tė zhurmshėm qė ndodhet matanė lumenjve tė Etiopisė,

  18:2 qė dėrgon lajmėtarė me anė tė detit nė anijeza prej papirusi mbi ujėrat, duke thėnė: "Shkoni, o lajmėtarė tė shpejtė, nė drejtim tė njė kombi shtatlartė dhe lėkurėndritur, nė drejtim tė njė populli tė cilin e kanė frikė qė nga fillimi i tij e mė pas, komb i fuqishėm qė shkel ēdo gjė, vendi i tė cilit ndahet nga lumenjtė".

  18:3 Ju tė gjithė, banorė tė botės dhe ata qė banojnė mbi tokė shikoni flamurin kur ky do tė ngrihet mbi malet dhe dėgjoni borinė kur ajo do tė bjerė!

  18:4 Sepse kėshtu mė ka thėnė Zoti: "Do tė rri i qetė dhe do tė shikoj nga banesa ime si njė nxehtėsi e kthjellet dhe e ndritshme nė dritėn e diellit, si njė re vesė nė vapėn e korrjes".

  18:5 Sepse para korrjes, kur lulėzimi ka marrė fund dhe lulja ėshtė bėrė njė vile nė fazėn e pjekurisė, ai do t`i presė degėzat me kmesė dhe do tė shkulė e do t`i presė shermendėt.

  18:6 Ata tė gjithė tok do tė mbeten tė braktisur shpendėve grabitqarė tė maleve dhe kafshėve tė tokės; zogjtė grabitqarė do tė kalojnė mbi ta gjatė verės dhe kafshėt e tokės do tė kalojnė mbi ta gjatė dimrit.

  18:7 Nė kėtė kohė do t`i sjellė oferta Zotit tė ushtrive njė komb shtatlartė dhe lėkurėndritur, njė popull qė e kanė frikė qė nga fillimet e tij e mė pas, njė komb i fuqishėm qė shkel ēdo gjė, vendi i tė cilit pėrshkohet nga lumenj; do tė ēohen nė vendin ku ndodhet emri i Zotit tė ushtrive, nė malin Sion.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine