Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 21

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  21:1 Profecia kundėr shkretėtirės sė detit. Ashtu si shakullimat kalojnė me tė shpejtė nėpėr Negev, kėshtu njė pushtues vjen nga shkretėtira, nga njė vend i tmerrshėm.

  21:2 Njė vegim i tmerrshėm m`u shfaq: i pabesi vepron me pabesi dhe shkatėrruesi shkatėrron. Dil, o Elam. Rrethoje, o Medi! Bėra qė tė pushojė ēdo rėnkim tė tij.

  21:3 Pėr kėtė arsye ijėt e mia mė dhėmbin shumė, mė zunė dhembjet si tė prerat e njė gruaje qė lind; jam i tronditur nga sa dėgjova, jam i tmerruar nga sa pashė.

  21:4 Zemra ime e ka humbur, tmerri mė ka zėnė; nata qė aq shumė e dėshiroja ėshtė bėrė llahtarė pėr mua.

  21:5 Ndėrsa po shtrohet tryeza, bėhet rojė mbi kullėn vėzhgimit hahet dhe pihet. "Ēohuni, o krerė, dhe vajosni mburojat".

  21:6 Sepse kėshtu mė ka thėnė Zoti: "Shko, vėr njė roje qė tė njoftojė atė qė shikon".

  21:7 Ajo pa qerre dhe ēifte kalorėsish, disa prej tė cilėve kishin hipur mbi gomarė dhe tė tjerė mbi deve, dhe i vėzhgoi me kujdes, me shumė kujdes.

  21:8 Pastaj bėrtiti si njė luan: "O Zot, ditėn unė rri gjithnjė mbi kullėn e vėzhgimit, dhe ēdo natė rri mė kėmbė te vendroja ime.

  21:9 Dhe ja po vijnė disa qerre dhe ēifte kalorėsish". Atėherė ajo nisi tė flasė pėrsėri: "Ra, ra Babilonia"! Tė gjitha shėmbėlltyrat e gdhendura tė perėndive tė saj janė pėr tokė tė copėtuara.

  21:10 O populli im, atė qė kam shirė dhe shkelur nė lėmin tim, atė qė kam dėgjuar nga Zoti i ushtrive, Perėndia i Izraelit, unė ta kam njoftuar!".

  21:11 Profecia kundėr Dumahut. Mė bėrtasin nga Seiri: "Roje, nė ē`pikė ka arritur nata? Roje, nė ē`pikė ka arritur nata?".

  21:12 Roja pėrgjigjet: "Vjen mėngjesi, pastaj edhe nata. Nė rast se doni tė pyesni, pyesni, pra; kthehuni, ejani".

  21:13 Profecia kundėr Arabisė. Do ta kaloni natėn nė pyjet e Arabisė, o karvanė tė Dedamitėve.

  21:14 I dilni para tė eturit duke i sjellė ujė, o banorė tė vendit tė Temas; i kanė dalė pėrpara ikanakut me bukėn e tyre.

  21:15 Sepse ata ikin para shpatave, para shpatės sė zhveshur, para harkut tė nderur, para tėrbimit tė betejės.

  21:16 Sepse kėshtu mė ka thėnė Zoti: "Pėr njė vit, ashtu si viti i njė argati me mėditje, tėrė lavdia e Kedarit do tė zhduket;

  21:17 dhe ajo qė do tė mbetet nga numri i harkėtarėve, njerėzit trima tė bijve tė Kedarit, do tė jetė njė gjė e vogėl, sepse ka folur Zoti, Perėndia i Izraelit".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine