Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 39

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  39:1 Nė atė kohė Merodak-Baladani, bir i Baladanit, mbre ti Babilonisė, i dėrgoi letra dhe njė dhuratė Ezekias, sepse kishte dėgjuar qė ai kishte qenė i sėmurė dhe ishte shėruar.

  39:2 Ezekia u gėzua dhe u tregoi tė dėrguarve shtėpinė e thesaret tė tij, argjendin, arin, aromat, melhemin e ēmuar, tėrė arsenalin e tij dhe tė gjitha ato qė ndodheshin nė thesaret e tij; nuk mbeti asgjė nga pallati i tij dhe nga e gjithė mbretėria qė Ezekia nuk ua tregoi atyre.

  39:3 Atėherė profeti Isaia erdhi te mbreti Ezekia dhe i tha: "Ēfarė thanė ata njerėz dhe nga kanė ardhur te ti?". Ezekia u pėrgjigj: "Kanė ardhur tek unė nga njė vend i largėt, nga Babilonia".

  39:4 Isaia pyeti akoma: "Ēfarė panė nė pallatin tėnd?". Ezekia u pėrgjigj: "Panė gjithēka qė ndodhet nė pallatin tim; nuk mbeti asgjė nga thesaret e mia qė nuk ua tregova atyre.

  39:5 Atėherė Isaia i tha Ezekias: "Dėgjo fjalėn e Zotit tė ushtrive:

  39:6 Ja, do tė vijnė ditė nė tė cilat gjithēka qė ndodhet nė pallatin tėnd dhe ato qė etėrit e tu kanė grumbulluar deri mė sot do tė mbarten nė Babiloni; nuk do tė mbetet asgjė, thotė Zoti.

  39:7 Do tė marrin gjithashtu bijtė qė kanė dalė prej teje dhe qė janė lindur nga ti, do t`i bėjnė eunukė nė pallatin e mbretit tė Babilonisė".

  39:8 Ezekia i tha pastaj Isaias: "Fjala e Zotit qė ti shqiptove ėshtė e mirė". Pastaj shtoi: "Do tė ketė tė paktėn paqe dhe siguri gjatė jetės sime".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine