Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 54

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  54:1 Ngazėllo, o shterpė, qė nuk lindje; shpėrthe nė britma tė larta gėzimi, ti qė nuk provoje dhembjet e lindjes! Sepse fėmijėt e sė shkretės do tė jenė mė tė shumtė se fėmijėt e gruas sė martuar, thotė Zoti.

  54:2 Zgjero vendin e ēadrės sate dhe fletėt e banesave tė tua le tė shtrihen pa kursim; zgjati litarėt e tu dhe pėrforco kunjat e tu,

  54:3 sepse do tė shtrihesh nė tė djathtė dhe nė tė majtė; pasardhėsit e tu do tė zotėrojnė kombet dhe do tė popullojnė qytetet e shkretuara.

  54:4 Mos u frikėso, sepse nuk do tė ngatėrrohesh; mos ki turp, sepse nuk do tė skuqesh; do tė harrosh madje turpin e rinisė sate dhe nuk do ta kujtosh mė ēnderimin e vejėrisė sate.

  54:5 Sepse krijuesi yt ėshtė dhėndri yt; emri i tij ėshtė Zoti i ushtrive; Ēliruesi yt ėshtė i Shenjti i Izraelit, i quajtur Perėndi i tėrė tokės.

  54:6 Sepse Zoti tė ka thirrur si njė grua tė braktisur dhe tė pikėlluar nė frymėn e saj, si nusja e rinisė qė ėshtė pėrzėnė, thotė Perėndia yt.

  54:7 Tė kam braktisur pėr njė ēast tė shkurtėr, por me dhembshuri tė pamasė do tė tė mbledh.

  54:8 Nė njė shpėrthim zemėrimi tė kam fshehur pėr njė ēast fytyrėn time, por me njė dashuri tė pėrjetshme do tė kem dhembshuri pėr ty, thotė Zoti, Ēliruesi yt.

  54:9 Pėr mua ky do tė jetė njė fakt si ujėrat e Noeut; ashtu siē u betova qė ujėrat e Noeut nuk do tė mbulonin mė tokėn, kėshtu betohem qė nuk do tė zėmėrohem mė me ty dhe nuk do tė tė kėrcėnoj mė.

  54:10 Edhe sikur malet tė zhvendoseshin dhe kodrat tė luanin nga vendi, dashuria ime nuk do tė largohet prej teje as besėlidhja e paqes nuk do tė hiqet, thotė Zoti, qė ka dhėmbshuri pėr ty.

  54:11 O e pikėlluar, e rrahur nga stuhia, e pangushėlluar, unė do tė ngallmoj gurėt e tu tė ēmuar nė antimon dhe do tė tė themeloj mbi safirėt.

  54:12 Do t`i bėjė bedenat e tu prej rubinėsh, portat e tua prej xhevairi dhe tėrė rrethimin tėnd prej gurėsh tė ēmuar.

  54:13 Tėrė bijtė e tu do tė mėsohen nga Zoti dhe e madhe ka pėr tė qenė paqja e bijve tė tu.

  54:14 Ti do tė vendosesh ngultas nė drejtėsi; do tė jesh larg nga shtypja, sepse nuk duhet tė trėmbesh mė edhe nga tmerri, sepse nuk do tė tė afrohet mė ty.

  54:15 Ja, edhe mund tė mblidhen kundėr teje, por kjo nuk do tė jetė nga ana ime. Cilido qė do tė mblidhet kundėr teje, do tė rrėzohet para teje.

  54:16 Ja, unė kam krijuar kovaēin qė i fryn prushit tė zjarrit dhe nxjerr prej tij njė vegėl pėr punėn e tij, dhe kam krijuar shkatėrruesin pėr tė prishur.

  54:17 Asnjė armė e sajuar kundėr teje nuk do tė ketė sukses, dhe ēdo gjuhė qė do tė ngrihet tė gjykojė kundėr teje, ti do ta dėnosh. Kjo ėshtė trashėgimia e shėrbėtorėve tė Zotit dhe drejtėsia e tyre vjen nga unė", thotė Zoti.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine