Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ISAIAH 64

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  64:1 Oh, sikur t`i shqyeje qiejtė dhe tė zbrisje! Para teje do tė tundeshin malet.

  64:2 Ashtu si zjarri djeg degėt e thata, ashtu si zjarri e bėn ujin tė valojė, zbrit pėr t`ua bėrė tė njohur emrin tėnd kundėrshtarėve tė tu dhe t`i bėsh kombet tė dridhen para teje.

  64:3 Kur bėre gjėra tė tmerrshme qė nuk i prisnim, ti zbrite dhe malet u tundėn nė praninė tėnde.

  64:4 Nga kohėt e lashta askush nuk kishte dėgjuar kurrė, asnjė vesh nuk kishte dėgjuar dhe asnjė sy nuk kishte parė ndonjė Perėndi tjetėr veē teje, qė vepron pėr atė qė ka shpresė tek ai.

  64:5 Ti i del para atij qė kėnaqet nė zbatimin e drejtėsisė dhe kujtohet pėr ty nė rrugėt e tua. Ja, ti je zemėruar sepse ne kemi mėkatuar; nė kėtė kemi vazhduar gjatė dhe kemi nevojė tė shpėtohemi.

  64:6 Jemi tė gjithė si njė gjė e papastėr, dhe tė gjitha veprat tona tė drejtėsisė janė si njė rrobe e ndotur; po fishkemi tė gjithė si njė gjethe dhe paudhėsitė tona na ēojnė larg si era.

  64:7 Nuk ka mė njeri qė tė thėrrasė emrin tėnd, qė lėviz pėr t`u kapur pas teje, sepse ti na e ke fshehur fytyrėn tėnde dhe na lė tė tretemi nė pushtetin e paudhėsive tona.

  64:8 Megjithatė, o Zot, ti je ati ynė; ne jemi argjila dhe ti je ai qė na formon; ne tė gjithė jemi vepra e duarve tė tua.

  64:9 Mos u zemėro tepėr, o Zot, dhe mos e kujto paudhėsinė pėrjetė. Ja, shiko, tė lutemi; ne tė gjithė jemi populli yt.

  64:10 Qytetet e tua tė shenjta janė bėrė njė shkretėtirė. Sioni ėshtė bėrė njė shkretėtirė, Jeruzalemi njė shkretim.

  64:11 I shenjti dhe i madherishmi tempulli ynė, ku etėrit tanė tė kremtuan, ėshtė bėrė pre e zjarrit dhe tė gjitha gjėrat tona mė tė dashura janė shkatėrruar.

  64:12 Para kėtyre gjėrave do ta pėrmbash veten akoma, o Zot, do tė heshtėsh dhe do tė na pikėllosh akoma shumė?

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine