Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JAMES 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Ja, u vėmė fre nė gojė kuajve, qė tė na binden, dhe ta drejtojmė kėshtu gjithė trupin e tyre.

  3:2 Ja, edhe anijet, edhe pse janė shumė tė mėdha dhe shtyhen nga erėra tė forta, drejtohen nga njė timon shumė i vogėl, atje ku do timonieri.

  3:3 Kėshtu edhe gjuha ėshtė njė gjymtyrė e vogėl, por mbahet me tė madh. Ja, njė zjarr i vogėl ē`pyll tė madh djeg!

  3:4 Edhe gjuha ėshtė njė zjarr, njė botė paudhėsie; ajo ėshtė vendosur midis gjymtyrėve tona, gjuha e fėlliq gjithė trupin, ndez ecjen e natyrės dhe ndizet nga Gehena.

  3:5 Sepse ēdo lloj bishash, shpendėsh, zvaranikėsh e kafshėsh tė detit mund tė zbuten dhe janė zbutur nga natyra njerėzore,

  3:6 kurse gjuhėn asnjė nga njerėzit s`mund ta zbusė; ėshtė njė e keqe e papėrmbajtshme, plot me helm vdekjeprurės.

  3:7 Me atė ne bekojmė Perėndinė dhe Atin, dhe me tė ne mallkojmė njerėzit qė janė bėrė sipas shėmbėllimit tė Perėndisė.

  3:8 Nga e njejta gojė del bekimi dhe mallkimi. Vėllezėr tė mi, nuk duhet tė ishte kėshtu.

  3:9 Mos vallė burimi nxjerr nga e njejta vrimė ujė tė ėmbėl e tė hidhur?

  3:10 A mundet tė prodhojė fiku ullinj, ose hardhia fiq? Kėshtu asnjė burim nuk mund tė japė ujė tė kripur dhe tė ėmbėl.

  3:11 Kush ėshtė ndėr ju i urtė dhe i ditur? Le tė tregojė me sjellje tė bukur veprat e tij me zemėrbutėsi tė urtėsisė.

  3:12 Por nė qoftė se ne zemrėn tuaj keni smirė tė hidhur dhe grindje, mos u mbani me tė madh dhe mos gėnjeni kundėr sė vėrtetės.

  3:13 Kjo nuk ėshtė dituri qė zbret nga lart, por ėshtė tokėsore, shtazore, djallėzore.

  3:14 Sepse atje ku ka smirė dhe grindje, atje ka trazirė dhe gjithfarė veprash tė kėqija,

  3:15 Kurse dituria qė vjen nga lart, mė sė pari ėshtė e pastėr, pastaj pajtuese, e butė, e bindur, plot mėshirė dhe fryte tė mira, e paanshme dhe jo hipokrite.

  3:16 Dhe fryti i drejtėsisė mbillet nė paqe pėr ata qė bėjnė paqen.

  3:17 Nga vijnė luftėrat dhe grindjet te ju?. A nuk vijnė, nga pasionet qė luftojnė ndėr gjymtyrėt tuaja?

  3:18 Ju lakmoni dhe nuk keni, ju vrisni dhe keni smirė dhe nuk fitoni gjė; ju ziheni dhe luftoni, por nuk keni, sepse nuk kėrkoni.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine