Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JEREMIAH 21

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  21:1 Fjala qė iu drejtua Jeremias nga Zoti, kur mbreti Sedekia i dėrgoi Pashhurin, birin e Malkiahut dhe Sofonien, birin e Malklahut, priftit, pėr t`i thėnė:

  21:2 "Konsulto, pra, pėr ne Zotin, sepse Nebukadnetsari, mbreti i Babilonisė, bėn luftė kundėr nesh. Ndofta Zoti do tė veprojė me ne sipas tė gjitha mrekullive tė tij, dhe ai do tė tėrhiqet nga ne".

  21:3 Atėherė Jeremia u tha atyre: "Do t`i thoni kėshtu Sekedias:

  21:4 Kėshtu thotė Zoti, Perėndia i Izraelit: Ja, unė do tė bėj qė tė tėrhiqen armėt e luftės qė janė nė duart tuaja, me tė cilat po luftoni kundėr mbretit tė Babilonisė, kundėr Kaldeasve qė ju rrethojnė jashtė mureve, dhe do t`i grumbulloj nė mes tė kėtij qyteti.

  21:5 Unė vetė do tė luftoj kundėr jush me dorėn e shtrirė dhe me krahė tė fuqishėm, me zemėrim, me tėrbim dhe me indinjatė tė madhe.

  21:6 Do t`i qėlloj banorėt e kėtij qyteti, si njerėzit ashtu edhe kafshėt; ata do tė vdesin nga njė murtajė e madhe.

  21:7 Mbas kėsaj", thotė Zoti, "do tė jap Sedekian, mbretin e Judės, dhe shėrbėtorėt e tij, popullin dhe ata qė nė kėtė qytet do tė kenė shpėtuar nga murtaja, nga shpata nga uria, nė dorė tė Nebukadnetsarit, mbretit tė Babilonisė, nė dorė tė armiqve tė tyre dhe nė dorė tė atyre qė kėrkojnė jetėn e tyre. Ai do t`i vrasė me shpatė: nuk ka pėr t`i falur, as nuk do t`i vijė keq dhe as nuk do tė ketė mėshirė pėr ta.

  21:8 Dhe kėtij populli do t`i thuash: Kėshtu thotė Zoti: Ja, unė vė para jush rrugėn e jetės dhe rrugėn e vdekjes.

  21:9 Ai qė mbetet nė kėtė qytet ka pėr tė vdekur nga shpata, nga uria dhe nga murtaja; por ai qė ka pėr tė dalė dhe do t`u dorėzohet Kaldeasve qė ju rrethojnė ka pėr tė jetuar dhe do tė ketė si pre jetėn e tij.

  21:10 Sepse unė e kam kthyer fytyrėn time kundėr kėtij qyteti pėr fat tė keq dhe jo pėr tė mirė", thotė Zoti. "Ai do t`i jepet nė dorė mbretit tė Babilonisė dhe ai do ta djegė me zjarr".

  21:11 Nė shtėpinė e mbretėrve tė Judės do tė thuash: "Dėgjoni fjalėn e Zotit:

  21:12 O shtėpia e Davidit", kėshtu thotė Zoti: "Ushtroni drejtėsinė qė nė mėngjes dhe ēliroheni atė qė e kanė vjedhur nga dora e shtypėsit, me qėllim qė zemėrimi im tė mos shpėrthejė si zjarr dhe tė djegė pa qenė njeri nė gjendje ta shuajė, pėr tė shkak tė ligėsisė sė veprimeve tuaja.

  21:13 Ja ku jam kundėr teje, o banuese e luginės, shkėmb i fushės", thotė Zoti. "Ju qė thoni: "Kush do tė zbresė kundėr nesh? Kush ka pėr tė hyrė nė banesat tona?",

  21:14 unė do t`ju dėnoj sipas frytit tė veprimeve tuaja", thotė Zoti, "dhe do t`i vė zjarr pyllit tė tij, qė do tė gllabėrojė tė gjitha gjėrat qė ka pėrreth".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine