Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOB 23

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  23:1 Atėherė Jobi u pėrgjigj dhe tha:

  23:2 "Edhe sot vajtimi im ėshtė i dhimbshėm; dora ime ėshtė e dobėt pėr shkak tė rėnkimit tim.

  23:3 Ah, sikur tė dija ku ta gjeja, qė tė mund tė arrija deri nė fronin e tij!

  23:4 Do ta parashtroja ēėshtjen time para tij, do ta mbushja gojėn time me argumente.

  23:5 Do tė dija fjalėt me tė cilat do tė mė pėrgjigjej, dhe do tė kuptoja atė qė kishte pėr tė mė thėnė.

  23:6 A do tė mė kundėrshtonte me forcė tė madhe? Jo, pėrkundrazi do tė mė kushtonte vėmendje.

  23:7 Atje njeriu i drejtė do tė mund tė diskutonte me tė, kėshtu gjyqtari im do tė mė shpallte tė pafajshėm pėrjetė.

  23:8 Ja, po shkoj nė lindje, por aty nuk ėshtė; nė perėndim, por nuk e shoh;

  23:9 vepron nė veri, por nuk e shoh; kthehet nga jugu, por nuk arrij ta shikoj.

  23:10 Por ai e njeh rrugėn qė unė kam marrė; sikur tė mė provonte, do tė dilja si ari.

  23:11 Kėmba ime ka ndjekur me pėrpikmėri gjurmėt e tij, i jam pėrmbajtur rrugės sė tij pa devijuar;

  23:12 nuk jam larguar nga urdhėrimet e buzėve tė tij, pėrfitova shumė nga fjalėt qė kanė dalė prej gojės sė tij mė tepėr se nga racioni tim i ushqimit.

  23:13 Por atij nuk i gjendet shoku, kush, pra, mund ta ndryshojė? Atė qė do, ai e bėn,

  23:14 kėshtu ai do tė realizojė plotėsisht atė qė ka dekretuar kundėr meje, dhe plane tė tilla ka mjaft tė tjera.

  23:15 Prandaj nė prani tė tij e ndjej veten tė tmerruar; kur e mendoj kėtė, ia kam frikėn atij.

  23:16 Perėndia ma ligėshton zemrėn, i Plotfuqishmi mė tmerron.

  23:17 Sepse nuk u asgjėsova pėrpara territ; dhe ai nuk e fshehu terrin e dendur nga fytyra ime".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine