Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOSHUA 12

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  12:1 Kėta janė mbretėrit e vendit tė mundur nga bijtė e Izraelit, qė pushtuan territorin e tyre matanė Jordanit, nė drejtim tė lindjes, nga pėrroi Arnon deri nė malin Hermon dhe tėrė Arabahun lindor;

  12:2 Sihoni, mbret i Amorejve, qė banonte nė Heshbon dhe sundonte nga Aroeri, qė gjendet mbi brigjet e lumit tė Harnonit, nga gjysma e lumit dhe nga gjysma e Galaadit deri nė lumin Jakob, qė ėshtė kufi me bijtė e Anonit;

  12:3 dhe nė pjesėn lindore tė Arabahut nga deti i Kinerethit deri nė detin e Arabahut, nga Deti i Kripur deri nė Beth-Jeshimoth, dhe nė jug deri nė shpatet e Pisgahut.

  12:4 Pastaj territori i Ogut, mbretit tė Bashanit, njė nga gjigantėt qė kishin shpėtuar dhe qė banonte nė Ashtaroth dhe nė Edrej,

  12:5 dhe qė sundonte mbi malin Hermon, mbi Salkahun, mbi tėrė Bashanin deri nė kufirin e Geshuritėve dhe Maakathitėve, dhe mbi gjysmėn e Galaadit deri nė kufirin e Sihonit, mbretit tė Heshbonit.

  12:6 Moisiu, shėrbėtori i Zotit, dhe bijtė e Izraelit i mundėn; pastaj Moisiu, shėrbėtori i Zotit ua dha nė zotėrim vendin e tyre Rubenitėve, Gaditėve dhe gjysmės sė fisit tė Manasit.

  12:7 Kėta janė pėrkundrazi mbretėrit e vendit qė Jozueu dhe bijtė e Izraelit i mundėn kėtej Jordanit, nė perėndim, nga Baal-Gadi nė luginėn e Libanit deri nė malin Halak qė ngrihet mbi Seir, vend qė Jozueu

  12:8 nė krahinėn malore, nė ultėsirėn, nė Arabah, nė shpatet e maleve, nė shkretėtirė dhe nė Negev; vendi i Hitejve, i Amorejve, i Kananejve, i Perezejve, i Hivejve dhe i Jebusejve;

  12:9 mbreti i Jerikos, njė; mbret i Ait, afėr Bethelit, njė;

  12:10 mbreti i Jeruzalemit, njė; mbreti i Hebronit, njė;

  12:11 mbreti i Jarmuthit, njė; mbreti i Lakishit, njė;

  12:12 mbreti i Eglonit, njė; mbreti i Gezerit, njė;

  12:13 mbreti i Debirit, njė; mbreti i Gederit, njė;

  12:14 mbreti i Hormahut, njė; mbreti i Aradit, njė;

  12:15 mbreti i Libnahut, njė; mbreti i Adulamit, njė;

  12:16 mbreti i Makedahut, njė; mbreti i Bethelit, njė;

  12:17 mbreti i Tapuahut, njė; mbreti i Heferit, njė;

  12:18 mbreti i Afekut, njė; mbreti i Sharonit, njė;

  12:19 mbreti i Madonit, njė; mbreti i Hatsorit, njė;

  12:20 mbreti i Shirom-Meronit, njė; mbreti i Akshafit, njė;

  12:21 mbreti i Taanakut, njė; mbreti i Megidos, njė;

  12:22 mbreti i Kedeshit, njė; mbreti i Jokneamit, nė Karmel, njė;

  12:23 mbreti i Dorit, mbi lartėsinė e Dorit, njė; mbreti i popujve tė Gilgalit, njė;

  12:24 mbreti i Tirtsahut, njė. Gjithsej tridhjetė e njė mbretėr.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine