Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - JOSHUA 19

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  19:1 Pjesa e dytė qė u hodh me short i takoi Simeonit, fisit tė bijve tė Simeonit simbas familjeve tė tyre. Trashėgimia e tyre ndodhej nė mes tė trashėgimisė sė bijve tė Judės.

  19:2 Trashėgimia e tyre pėrfshinte Beer-Sheban (Sheban), Moladahun,

  19:3 Hatsar-Shualin, Balahun, Etsemin,

  19:4 Eltoladin, Bethulin, Hormahun,

  19:5 Tsiklagun, Beth-Markabothin, Hatsar-Susahin,

  19:6 Beth-Lebaothin dhe Sharuhenin: trembėdhjetė qytete me fshatrat e tyre;

  19:7 Ainin, Rimonin, Etherin dhe Ashanin: katėr qytete me fshatrat e tyre,

  19:8 dhe tė gjitha fshatrat qė ndodheshin rreth kėtyre qyteteve, deri nė Baalath-Beer, Ramah tė Negevit. Kjo pėrfaqėsonte trashėgiminė e fisit tė bijve tė Simeonit, simbas familjeve tė tyre.

  19:9 Trashėgiminė e bijve tė Simeonit e morėn bijtė e Judės, sepse pjesa e bijve tė Judės ishte tepėr e madhe pėr ata; kėshtu bijtė e Simeonit e patėn trashėgiminė e tyre nė mes tė trashėgimisė sė bijve tė Judės.

  19:10 Pjesa e tretė qė u hodh me short u ra bijve tė Zabulonit, simbas familjeve tė tyre. Territori i trashėgimisė sė tyre shtrihej deri nė Sarid.

  19:11 Kufiri i tyre ngjitej nė perėndim nė drejtim tė Maralahut dhe arrinte nė Dabesheth dhe pastaj nė pėrruan qė rrjedh pėrballė Jokneamit.

  19:12 Nga Saridi kthente nė lindje nė drejtim tė lindjes, deri nė kufirin e Flakėve tė Taborit, pastaj shtrihej nė drejtim tė Daberathit, duke arritur deri nė Jafia.

  19:13 Qė kėtej kalonte nė lindje deri nė Gath-Hefer dhe Eth-Katsin, pastaj shtrihej deri nė Rimon dhe arrinte nė Neath.

  19:14 Pas kėsaj kufiri kthente nė drejtim tė veriut nga ana e Hanathonit dhe mbaronte nė luginėn e Jiftah-Elit.

  19:15 Ai pėrfshinte gjithashtu Katahun, Nahalalin, Shimronin, Idalahin dhe Betlemin: dymbėdhjetė qytete me fshatrat e tyre.

  19:16 Kjo qe trashėgimia e bijve tė Zabulonit, simbas familjeve tė tyre, kėto qytete bashkė me fshatrat e tyre.

  19:17 Pjesa e katėrt qė u hodh me short i ra Isakarit, bijve tė Isakarit, simbas familjeve tė tyre.

  19:18 Territori i tyre shkonte deri nė Jezreel, Kesulloth, Shunem,

  19:19 Hafaraim, Shion, Anaharath,

  19:20 Rabith, Kishion, Abets,

  19:21 Remeth, En-Ganim, En-Hadah dhe Beth-Patsets.

  19:22 Pastaj kufiri arrinte deri nė Tabor, Shahatsimah dhe Beth-Shemesh, dhe mbaronte nė Jordan: gjashtėmbėdhjetė qytete me fshatrat e tyre.

  19:23 Kjo qe trashėgimia e fisit tė bijve tė Isakarit, simbas familjeve tė tyre, qytetet bashkė me fshatrat e tyre.

  19:24 Pjesa e pestė qė u hodh me short u ra bijve tė Asherit, simbas familjeve tė tyre.

  19:25 Ky territor pėrfshinte Helkathin, Halin, Betenin, Akshafin,

  19:26 Alamelekun, Amadin dhe Mishalin. Kufiri i tyre arrinte, nė drejtim tė perėndimit, malin Karmel dhe Shihor-Libnathin.

  19:27 Pastaj kthente nga lindja, nė drejtim tė Beth-Dagonit, arrinte nė Zabulon dhe nė luginėn e Jiftah-Elit nė veri tė Beth-Emekut dhe tė Nejelit, dhe zgjatej nė drejtim tė Kabulit nė tė majtė,

  19:28 dhe nė drejtim tė Ebronit, Rehobit, Hamonit dhe Kanahut deri nė Sidonin e Madh.

  19:29 Pastaj kufiri kthente nė drejtim tė Ramahut deri nė qytetin e fortifikuar tė Tirit, kthente nga ana e Hosas dhe mbaronte nė det nga ana e territorit tė Akzibit.

  19:30 Ai pėrfshinte gjithashtu Umahun, Afekun dhe Rehobin: njėzet e dy qytete me fshatrat e tyre.

  19:31 Kjo qe trashėgimia e fisit tė bijve tė Asherit, simbas familjeve tė tyre, kėto qytete bashkė me fshatrat e tyre.

  19:32 Pjesa e gjashtė qė u hodh me short u ra bijve tė Neftalit, simbas familjeve tė tyre.

  19:33 Kufiri i tyre shtrihej nga Helefi, nga lisi nė Zaananim, nga Adami-Nekebi dhe Jabneeli deri nė Lakum dhe mbaronte nė Jordan.

  19:34 Pastaj kufiri kthente nė perėndim nė drejtim tė Aznoth-Taborit, dhe qė kėtej vazhdonte deri nė Hukok; arrinte nė Zabulon nga ana e jugut, nė Asher nga perėndimi dhe nė Juda tė Jordanit nga ana e lindjes.

  19:35 Qytetet e fortifikuara ishin: Tsidimi, Tseri, Hamathi, Rakathi, Kinerethi,

  19:36 Adamahu, Ramahu, Hatsori,

  19:37 Kedeshi, Edrei, En-Hatsori,

  19:38 Jironi, Migdal-Eli, Horemi, Beth-Anathi dhe Beth-Shemeshi: nėntėmbėdhjetė qytete bashkė me fshatrat e tyre.

  19:39 Kjo qe trashėgimia e fisit tė bijve tė Neftalit, simbas familjeve tė tyre, qytetet me fshatrat e tyre.

  19:40 Pjesa e shtatė qė u hodh me short i ra fisit tė bijve tė Danit, simbas familjeve tė tyre.

  19:41 Territori i trashėgimisė sė tyre pėrfshinte Tsorahun, Eshtaolin, Ir-Shemeshin,

  19:42 Shaalabinin, Aijalonin, Jithlahun,

  19:43 Elonin, Timnathahun, Ekronin,

  19:44 Eltekehun, Gibethonin, Baalathin,

  19:45 Jehudin, Bene-Berakun, Gath-Rimonin,

  19:46 Me-Jarkon dhe Rakonin me territorin qė shtrihej pėrpara Jafos.

  19:47 Por territori i bijve tė Danit u shtri matanė kėtyre kufijve, sepse bijtė e Danit shkuan pėr tė luftuar kundėr Leshemit; e pushtuan dhe vranė me shpatė banorėt e tij; kėshtu e pushtuan, u vendosėn aty dhe i vunė emrin Dan, nga emri i atit tė tyre.

  19:48 Kjo qe trashėgimia e fisit tė bijve tė Danit, simbas familjeve tė tyre, kėto qytete me fshatrat e tyre.

  19:49 Kur bijtė e Izraelit pėrfunduan ndarjen e trashėgimisė sė vendit simbas kufijve tė tij, i dhanė Jozueut, birit tė Nunit, njė trashėgimi nė mes tė tyre.

  19:50 Simbas urdhrit tė Zotit, i dhanė qytetin qė ai kėrkoi, Timnath-Serahun, nė krahinėn malore tė Efraimit. Ai ndėrtoi qytetin dhe banoi nė tė.

  19:51 Kėto janė trashėgimitė qė prifti Eleazar, Jozueu, bir i Nunit, dhe kryetarėt e familjeve tė fiseve tė bijve tė Izraelit ndanė me short nė Shiloh, pėrpara Zotit, nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes. Kėshtu ata pėrfunduan ndarjen e vendit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine