Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - LEVITICUS 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 "Kur njė njeri ofron njė flijim falėnderimi, po tė jetė se ofron njė bagėti tė trashė tė marrė nga kopeja, qoftė mashkull apo femėr, do ta ofrojė pa tė meta pėrpara Zotit.

  3:2 Do tė vėrė dorėn mbi kokėn e ofertės sė tij dhe do ta therė nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes; pastaj priftėrinjtė, bijtė e Aaronit, do tė shpėrndajnė gjakun rreth e qark mbi altarin.

  3:3 Nga ky flijim falėnderimi do tė paraqesė, si flijim tė bėrė me zjarr pėr Zotin, dhjamin qė mbulon zorrėt dhe tė gjithė dhjamin qė rri ngjitur me zorrėt,

  3:4 tė dy veshkat dhe dhjamin qė ėshtė mbi ato rreth ijeve, por do tė shkėpusė bulėn me dhjamė tė mėlēisė sė zezė qė ndodhet mbi veshkat.

  3:5 Pas kėsaj bijtė e Aaronit do ta tymosin nė altarin mbi olokaustin, qė ndodhet mbi drutė e vėna mbi zjarr. Éshtė njė flijim i bėrė me zjarr me erė tė kėndshme pėr Zotin.

  3:6 Nė rast se oferta e tij, si flijim falėnderimi pėr Zotin, ėshtė njė bagėti e imėt, qoftė mashkull apo femėr, do ta ofrojė pa tė meta.

  3:7 Nė rast se paraqet si flijm e tij njė qengj, do ta ofrojė pėrpara Zotit.

  3:8 Do tė vėrė dorėn e tij mbi kokėn e ofertės sė tij dhe do ta therė nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes; pastaj bijtė e Aaronit do ta shpėrndajnė gjakun rreth e qark mbi altarin.

  3:9 Nga flijimi i falėnderimit do tė paraqitet, si flijim i bėrė me zjarr pėr Zotin, dhjami i tij; ai do tė shkėpusė tėrė bishtin e majmė afėr shtyllės kurrizore, dhjamin qė mbulon zorrėt dhe tė gjithė dhjamin qė rri ngjitur me zorrėt,

  3:10 tė dy veshkat dhe dhjamin qė ėshtė mbi to rreth ijeve, por do tė shkėpusė bulėn e majme tė mėlēisė mbi veshkat.

  3:11 Pastaj prifti do ta tymosė mbi altarin si ushqim. Éshtė njė ofertė e bėrė me zjarr pėr Zotin.

  3:12 Nė rast se oferta e tij ėshtė njė dhi, do ta ofrojė para Zotit.

  3:13 Do tė vėrė dorėn e tij mbi kokėn e saj dhe do ta therė nė hyrje tė ēadrės sė mbledhjes; pastaj bijtė e Aaronit do tė shpėrndajnė gjakun rreth e qark mbi altarin.

  3:14 Prej saj do tė paraqesė, si flijim tė bėrė me zjarr pėr Zotin, dhjamin qė mbulon zorrėt dhe tėrė dhjamin qė rri ngjitur me zorrėt,

  3:15 tė dy veshkat dhe dhjamin qė ėshtė mbi to rreth ijeve, por do tė shkėpusė bulėn e majme tė mėlēisė mbi veshkat.

  3:16 Pastaj prifti do t`i tymosė mbi altar si ushqim. Éshtė njė ofertė e bėrė me zjarr me erė tė kėndshme. E tėrė yndyra i pėrket Zotit.

  3:17 Ky ėshtė njė ligj i pėrjetshėm pėr tė gjithė brezat tuaj, nė tė gjitha vendet ku do tė banoni: nuk do tė hani as yndyrė, as gjak".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine