Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - MALACHI 4

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  4:1 "Sepse ja, dita po vjen, e zjarrtė si njė furrė; dhe tė gjithė ata qė veprojnė me pabesi do tė jenė si kallamishtet; dita qė po vjen do t`i djegė", thotė Zoti i ushtrive, "nė mėnyrė tė tillė qė tė mos u mbetet as rrėnja as dega.

  4:2 Por pėr ju qė keni frikė nga emri im, do tė lindė dielli i drejtėsisė me shėrimin nė krahėt e tij, dhe ju do tė dilni dhe do tė hidheni si viēat qė dalin nga stalla.

  4:3 Do t`i shkelni me kėmbė tė pabesėt, sepse do tė jenė hi nėn tabanin e kėmbėve tuaja gjatė ditės qė unė po pėrgatis", thotė Zoti i ushtrive.

  4:4 "Mbani mend ligjin e Moisiut, shėrbėtorit tim, tė cilit nė Horeb i urdhėrova statutet dhe dekretet pėr mbarė Izraelin.

  4:5 Ja, unė do t`ju dėrgoj Elian, profetin, para se tė vijė dita e madhe dhe e llahtarshme e Zotit.

  4:6 Ai do tė bėjė qė zemra e etėrve t`u kthehet bijve dhe zemra e bijve etėrve, me qėllim qė vendi tė mos goditet nga njė shfarosje e plotė.?

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine