Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - MICAH 3

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  3:1 Unė thashė: "Ah, dėgjoni, o krerė tė Jakobit, dhe ju qeveritarė tė shtėpisė sė Izraelit: a nuk ju takon vallė juve tė njihni drejtėsinė?

  3:2 Ju qė urreni tė mirėn dhe doni tė keqen, qė ju hiqni lėkurėn nga trupi dhe mishin nga kockat e tyre.

  3:3 Ata hanė mishin e popullit tim, i heqin lėkurėn nga trupi, i thyejnė kockat dhe e presin nė copa sikur do tė shkonte nė tenxhere, si mishi qė vihet nė kazan.

  3:4 Atėherė do t`i kėlthasin Zotit, por ai nuk do t`u pėrgjigjet; nė atė kohė ai do t`ua fshehė fytyrėn e tij, sepse kanė qenė tė kėqij nė veprimet e tyre.

  3:5 Kėshtu thotė Zoti pėr profetėt qė e bėjnė popullin tim tė largohet nga rruga e tij, qė bėrtasin: "Paqe", po tė kenė diēka pėr tė kafshuar nėpėr dhėmbė, por i shpallin luftė atij qė nuk u vė gjė nė gojė.

  3:6 Prandaj do tė keni net pa vegime, dhe do tė keni terr pa shortari; dielli do tė perėndojė mbi kėta profetė dhe dita do tė erret mbi ta.

  3:7 Shikuesit do tė mbulohen me turp dhe shortarėt do tė skuqen; do tė mbulojnė tė gjithė mjekrėn e tyre, sepse nuk do tė ketė asnjė pėrgjigje nga Perėndia".

  3:8 Unė pėrkundrazi jam plot me forca tė Frymės sė Zotit, me drejtėsi dhe forcė, pėr t`i bėrė tė njohur Jakobit shkeljen e tij dhe Izraelit mėkatin e tij.

  3:9 Tani dėgjoni kėtė, o krerė tė shtėpisė sė Jakobit dhe qeveritarė tė shtėpisė sė Izraelit, qė urreni drejtėsinė dhe shtrėmbėroni ēdo gjė qė ėshtė e ndershme,

  3:10 qė ndėrtoni Sionin me gjak dhe Jeruzalemin me paudhėsi.

  3:11 Krerėt e tij gjykojnė pėr njė dhuratė, priftėrinjtė e tij japin mėsim pėr njė pagesė, profetėt e tij kryejnė shortari pėr para; megjithatė mbėshteten tek Zoti dhe thonė: "A nuk ėshtė vallė Zoti midis nesh? Nuk do tė na bjerė nė krye asnjė fatkeqėsi".

  3:12 Prandaj, pėr shkakun tuaj, Sioni do tė lėrohet si njė arė, Jeruzalemi do tė bėhet njė grumbull rrėnimesh, dhe mali i tempullit njė lartėsi e pyllėzuar.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine