Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - MICAH 6

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  6:1 Ah, dėgjoni atė qė thotė Zoti: "Ēohu, mbro kauzėn tėnde pėrpara maleve dhe kodrat le tė dėgjojnė zėrin tėnd".

  6:2 Dėgjoni, o male, kundėrshtimin e Zotit, dhe ju themele tė forta tė tokės, sepse Zoti ka njė kundėrshtim me popullin e tij dhe dėshiron tė diskutojė me Izraelin.

  6:3 "Populli im, ēfarė tė kam bėrė dhe me ēfarė tė kam lodhur? Dėshmo kundėr meje.

  6:4 Sepse unė tė nxora nga vendi i Egjiptit, tė ēlirova nga shtėpia e skllavėrisė dhe kam dėrguar para teje Moisiun, Aaronin dhe Miriamin.

  6:5 O populli im, mbaj mend atė qė Balaku, mbreti i Moabit, kurdiste dhe si iu pėrgjigj Balaami, biri i Beorit, nga Shitimi deri nė Gilgal me qėllim qė ti tė pranosh drejtėsinė e Zotit".

  6:6 Me se do tė vij pėrpara Zotit dhe do tė pėrkulem pėrpara Perėndisė sė lartė? Do tė vij para tij me olokauste, me viēa motakė?

  6:7 Do tė pėlqej Zoti mijėra desh ose mori rrėkesh vaji? Do tė jap tė parėlindurin tim pėr shkeljen time, frytin e barkut tim pėr mėkatin e shpirtit tim?

  6:8 O njeri, ai tė ka bėrė tė njohur atė qė ėshtė e mirė; dhe ēfarė tjetėr kėrkon Zoti nga ti, pėrveē se tė zbatosh drejtėsinė, tė duash mėshirėn dhe tė ecėsh pėrulėsisht me Perėndinė tėnd?

  6:9 Zėri i Zotit i thėrret qytetit, dhe kush ka dituri do tė njohė emrin tėnd: "Kini kujdes pėr thuprėn dhe pėr atė qė e ka caktuar.

  6:10 A ka akoma nė shtėpinė e tė pabesit thesare nga paudhėsia, dhe efa tė mangėta, qė janė njė gjė e neveritshme?

  6:11 Mund ta shpall tė pastėr njeriun me peshore tė pasakta dhe me qeskėn me pesha tė rreme?

  6:12 Pasanikėt e tij nė fakt janė plot me dhunė, banorėt e tij thonė gėnjeshtra dhe gjuha e tyre nuk ėshtė veēse mashtrim nė gojėn e tyre.

  6:13 Prandaj edhe unė do tė tė bėj tė vuash, duke tė goditur dhe duke bėrė qė tė jesh i shkretė pėr shkak tė mėkateve tė tua.

  6:14 Ti do tė hash, por nuk do tė ngopesh dhe uria do tė mbetet brenda teje; do tė vėsh mėnjanė por nuk do tė shpėtosh asgjė, dhe atė qė do tė shpėtosh do t`ia dorėzoj shpatės.

  6:15 Ti do tė mbjellėsh, por nuk do tė korrėsh; do t`i shtypėsh ullinjtė, por nuk do tė lyhesh me vaj; do tė bėsh musht, por nuk do tė pish verė.

  6:16 Ju ndiqni statutet e Omrit dhe tėrė praktikat e shtėpisė sė Ashabit, dhe ju ecni sipas kėshillave tė tyre, qė unė t`ju katandis nė njė shkreti, dhe banorėt e tu nė njė objekt talljeje. Kėshtu ju do tė mbani turpin e popullit tim!".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine