Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NEHEMIAH 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Fjalėt e Nehemias, birit tė Hakaliahut. Ndodhi qė nė muajin e Kisleut, nė vitin e njėzetė, ndėrsa unė ndodhesha nė kalanė e Suzės,

  1:2 arriti nė Judė Hanani, njė nga vėllezėrit e mi, bashkė me disa burra tė tjerė. Unė i pyeta lidhur me Judejtė qė kishin shpėtuar, qė ishin kthyer gjallė nga robėria, dhe lidhur me Jeruzalemin.

  1:3 Ata mė thanė: "Ata qė kanė shpėtuar nga robėria janė atje poshtė nė krahinė, nė njė varfėri tė madhe dhe me faqe tė zezė; pėrveē kėsaj muret e Jeruzalemit janė plot me tė ēara dhe portat e tij janė konsumuar nga zjarri".

  1:4 Sa i dėgjova kėto fjalė, u ula dhe qava; pastaj mbajta zi disa ditė me radhė, agjerova dhe u luta pėrpara Perėndisė tė qiellit.

  1:5 Dhe thashė: "Tė lutem shumė, o Zot, Perėndia i qiellit, Perėndi i madh dhe i tmerrshėm, qė i qėndron besnik besėlidhjes dhe ke mėshirė pėr ata qė tė duan dhe respektojnė urdhėrimet e tua,

  1:6 qofshin veshėt e tua tė vėmėndshėm dhe sytė e tu tė hapur pėr tė dėgjuar lutjen e shėrbėtorit tėnd qė tani ta drejton ty ditėn dhe natėn pėr bijtė e Izraelit, shėrbėtorė tė tu, duke rrėfyer mėkatet e bijve tė Izraelit, qė ne kemi kryer kundėr teje. Po, unė dhe shtėpia e atit tim kemi mėkatuar.

  1:7 Jemi sjellė shumė keq me ty dhe nuk kemi respektuar urdhėrimet, statutet dhe dekretet qė ti i ke urdhėruar Moisiut, shėrbėtorit tėnd.

  1:8 Mbaje mend fjalėn qė i urdhėrove Moisiut, shėrbėtorit tėnd, duke i thėnė: "Nė qoftė se do tė mėkatoni, unė do t`ju shpėrndaj midis popujve;

  1:9 por nė rast se do tė ktheheni tek unė dhe do tė respektoni urdhėrimet e mia, dhe do t`i zbatoni nė praktikė, edhe sikur njerėzit tuaj tė shpėrndarė tė jenė nė kufijtė e qiellit, unė do t`i mbledh qė andej dhe do t`i sjell pėrsėri nė vendin qė kam zgjedhur ku tė banojė emri im".

  1:10 Tani kėta janė shėrbėtorėt e tu dhe populli yt, qė ti i ke ēliruar me fuqinė tėnde tė madhe dhe me dorėn tėnde tė fortė.

  1:11 O Zot, tė lutem, qofshin veshėt e tu tė vėmėndshėm ndaj lutjes sė shėrbėtorit tėnd dhe lutjes sė shėrbėtorėve tė tu qė ndjejnė kėnaqėsi kur kanė frikė prej emrit tėnd; jepi, madje sot tė lutem, njė sukses tė mirė shėrbėtorit tėnd, duke bėrė qė ai tė gjejė zemėrbutėsi nė sytė e kėtij njeriu". Unė atėherė isha kupėmbajtėsi i mbretit.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine