Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NEHEMIAH 7

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  7:1 Kur muret pėrfunduan dhe unė vura nė vend portat, dhe derėtarėt, kėngėtarėt dhe Levitėt u caktuan nė funksionet e tyre,

  7:2 komandėn e Jeruzalemit ia dhashė Hananit, vėllait tim, dhe Hananiahut, qeveritarit tė fortesės, sepse ishte njeri besnik dhe kishte frikė nga Perėndia mė tepėr se shumė tė tjerė.

  7:3 Dhe u thashė atyre: "Portat e Jeruzalemit nuk duhet tė hapen deri sa tė fillojė tė djegė dielli; dhe ndėrsa rojet janė akoma nė vendroje, portat tė mbahen tė mbyllura dhe me shufra. Tė vendosen roje nga banorėt e Jeruzalemit, disa nė vendin e tyre mbi muret dhe tė tjerė pėrpara shtėpisė sė tyre".

  7:4 Qyteti ishte i madh dhe i gjerė, por brenda tij kishte pak njerėz dhe nuk ndėrtoheshin shtėpi.

  7:5 Atėherė Perėndia im mė vuri nė zemėr detyrėn tė mbledh parinė, gjyqtarėt dhe popullin, pėr t`i regjistruar sipas gjenealogjive tė tyre. Dhe gjeta regjistrin gjenealogjik tė atyre qė ishin kthyer nga

  7:6 Kėta janė ata tė krahinės qė u kthyen nga robėria, ata qė Nebukadnetsari, mbret i Babilonisė, kishte internuar dhe qė ishin kthyer nė Jeruzalem dhe nė Judė, secili nė qytetin e tij.

  7:7 Kėta janė ata qė u kthyen me Zorobabelin, Jeshuan, Nehemian, Azarian, Raamiahun, Nahamanin, Mardokeon, Bilshanin, Misperethin, Bigvain, Nehumin dhe Banaahun. Numri i njerėzve tė popullit tė Izraelit:

  7:8 bijtė e Paroshit, dy mijė e njėqind shtatėdhjetė e dy veta.

  7:9 Bijtė e Shefatiahut, treqind e shtatėdhjetė e dy veta.

  7:10 Bijtė e Arahut, gjashtėqind e pesėdhjetė e dy veta.

  7:11 Bijtė e Pahath-Moabit, bijtė e Jeshuas dhe tė Joabit, dy mijė e tetėqind e tetėmbėdhjetė veta.

  7:12 Bijtė e Elamit, njė mijė e dyqind e pesėdhjetė e katėr veta.

  7:13 Bijtė e Zatujit, tetėqind e dyzet e pesė veta.

  7:14 Bijtė e Zakait, shtatėqind e gjashtėdhjetė veta.

  7:15 Bijtė e Binuit, gjashtėqind e dyzet e tetė veta.

  7:16 Bijtė e Bebait, gjashtėqind e njėzet e tetė veta.

  7:17 Bijtė e Azgadit, dy mijė e treqind e njėzet e dy veta.

  7:18 Bijtė e Adonikamit, gjashtėqind e gjashtėdhjetė e shtatė veta.

  7:19 Bijtė e Bigvait, dy mijė e gjashtėdhjetė e shtatė veta.

  7:20 Bijtė e Adinit, gjashtėqind e pesėdhjetė e pesė veta.

  7:21 Bijtė e Aterit, nga familja e Ezekias, nėntėdhjetė e tetė veta.

  7:22 Bijtė e Hashumit, treqind e njėzet e tetė veta.

  7:23 Bijtė e Bezait, treqind e njėzet e katėr veta.

  7:24 Bijtė e Harifit, njėqind e dymbėdhjetė veta.

  7:25 Bijtė e Gabaonit, nėntėdhjetė e pesė veta.

  7:26 Burrat e Betlemit dhe tė Netofahut, njėqind e tetėdhjetė e tetė veta.

  7:27 Burrat e Anathothit, njėqind e njėzet e tetė veta.

  7:28 Burrat e Beth-Azmavethit, dyzet e dy veta.

  7:29 Burrat e Kirjath-Jearimit, tė Kefirahut dhe tė Beerothit, shtatėqind e dyzet e tre veta.

  7:30 Burrat e Ramahut dhe tė Gebės, gjashtėqind e njėzet e njė veta.

  7:31 Burrat e Mikmasit, njėqind e njėzet e dy veta.

  7:32 Burrat e Bethelit dhe tė Ait, njėqind e njėzet e tre veta.

  7:33 Burrat e njė Nebos tjetėr, pesėdhjetė e dy veta.

  7:34 Bijtė e njė Elami tjetėr, njė mijė e dyqind e pesėdhjetė e katėr veta.

  7:35 Bijtė e Harimit, treqind e njėzet veta.

  7:36 Bijtė e Jerikos, treqind e dyzet e pesė veta.

  7:37 Bijtė e Lodit, tė Hadidit dhe tė Onos, shtatėqind e njėzet e njė veta.

  7:38 Bijtė e Senaahut, tre mijė e nėntėqind e tridhjetė veta.

  7:39 Priftėrinjtė: bijtė e Jedajahut, nga shtėpia e Jeshuas, nėntėqind e gjashtėdhjetė e tre veta.

  7:40 Bijtė e Imerit, njė mijė e pesėdhjetė e dy veta.

  7:41 Bijtė e Pashurit, njė mijė e dyqind e dyzet e shtatė veta.

  7:42 Bijtė e Harimit, njė mijė e shtatėmbėdhjetė veta.

  7:43 Levitėt: bijtė e Jeshuas, nga familja e Kadmielit, bijtė e Hodevahut, shtatėdhjetė e katėr veta.

  7:44 Kėngėtarėt: bijtė e Asafit, njėqind e dyzet e tetė veta.

  7:45 Derėtarėt: bijtė e Shalumit, bijtė e Aterit, bijtė e Talmonit, bijtė e Akubit, bijtė e Hatitas, bijtė e Shobait, njėqind e tridhjetė e tetė veta.

  7:46 Nethinejtė: bijtė e Tsihas, bijtė e Hasufas, bijtė e Taboathit,

  7:47 bijtė e Keros, bijtė e Sias, bijtė e Padonit,

  7:48 bijtė e Lebanas, bijtė e Hagabas, bijtė e Salmait,

  7:49 bijtė e Hananit, bijtė e Gidelit, bijtė e Gaharit,

  7:50 bijtė e Reajahut, bijtė e Retsinit, bijtė e Nekodės,

  7:51 bijtė e Gazamit, bijtė e Uzas, bijtė e Paseahut,

  7:52 bijtė e Besait, bijtė e Meunimit, bijtė e Nefishesimit,

  7:53 bijtė e Bakbukut, bijtė e Hakufas, bijtė e Harhurit,

  7:54 bijtė e Bazlithit, bijtė e Mehidas, bijtė e Harshas,

  7:55 bijtė e Barkos, bijtė e Siseras, bijtė e Tamahut,

  7:56 bijtė e Netsiahut, bijtė e Hatifas.

  7:57 Bijtė e shėrbėtorėve tė Salomonit: bijtė e Sotait, bijtė e Soferethit, bijtė e Peridas,

  7:58 bijtė e Jaalas, bijtė e Darkonit, bijtė e Gidelit,

  7:59 bijtė e Shefatiahut, bijtė e Hatilit, bijtė e Pokerethit nga Tsebaimi, bijtė e Amonit.

  7:60 Shuma e Nethinejve dhe bijve tė shėrbėtorėve tė Salomonit, treqind e nėntėdhjetė e dy veta.

  7:61 Kėta janė ata qė u kthyen nga Tel-Melahu, nga Tel-Harsha, nga Kerubi, nga Adoni dhe nga Imeri, dhe qė nuk qenė nė gjendje tė pėrcaktonin shtėpinė e tyre atėrore ose pasardhjen e tyre, pėr tė vėrtetuar qė i pėrkisnin Izraelit;

  7:62 bijtė e Delajahut, bijtė e Tobiahut, bijtė e Nekodas, gjashtėqind e dyzet e dy veta.

  7:63 Midis priftėrinjve: bijtė e Habajahut, bijtė e Kotsit, bijtė e Barzilait; i cili ishte martuar me njė nga bijat e Barzijlait, Galaaditit, dhe mori emrin e tyre.

  7:64 Kėta kėrkuan listat e tyre midis atyre qė ishin regjistruar nė gjenealogjitė, por nuk i gjetėn; prandaj u pėrjashtuan nga priftėria si tė papastėr;

  7:65 qeveritari i urdhėroi qė tė mos hanin gjėra shumė tė shenjta deri sa tė paraqitej njė prift me Urimin dhe me Thumimin.

  7:66 E tėrė asambleja kishte gjithsej dyzet e dy mijė e treqind e gjashtėdhjetė veta,

  7:67 pėrveē shėrbėtorėve tė tyre dhe shėrbėtoreve tė tyre, qė ishin shtatė mijė e treqind e tridhjetė e shtatė veta. Kishin gjithashtu dyqind e dyzet e pesė kėngėtarė dhe kėngėtare.

  7:68 Kishin shtatėqind e tridhjetė e gjashtė kuaj, dyqind e dyzet e pesė mushka,

  7:69 katėrqind e tridhjetė e pesė deve dhe gjashtė mijė e shtatėqind e njėzet gomarė.

  7:70 Disa tė parė tė shtėpive atėrore bėnė dhurata pėr punėn e ndėrtimit. Qeveritari i dha thesarit njė mijė darikė ari, pesėdhjetė kupa, pesėqind e tridhjetė rroba priftėrinjsh.

  7:71 Disa tė parė tė shtėpive atėrore i dhanė thesarit pėr punėn e ndėrtimit njėzet mijė darikė ari dhe dy mijė mina argjendi.

  7:72 Pjesa tjetėr e popullit dha njėzet mijė darikė ari, dy mijė mina argjendi dhe gjashtėdhjetė e shtatė rroba priftėrinjsh.

  7:73 Kėshtu priftėrinjtė, Levitėt, derėtarėt, kėngėtarėt, disa nga populli, Nethinejtė dhe tėrė Izraelitėt u vendosėn nė qytetet e tyre. Kur arriti muaji i shtatė, bijtė e Izraelit ishin nė qytetet e tyre.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine