Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NUMBERS 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 Zoti i foli akoma Moisiut dhe Aaronit, duke u thėnė:

  2:2 "Bijtė e Izraelit do tė vendosen secili pranė flamurit tė vet nėn shenjat e shtėpisė sė etėrve tė tyre; do tė vendosen rreth e rrotull ēadrės sė mbledhjes, por nė njė farė largėsie prej saj.

  2:3 Nė krahun lindor, ndaj diellit qė po ngrihet, do tė vendoset flamuri i kampit tė Judės simbas renditjes sė tij; prijėsi i bijve tė Efraimit ėshtė Nashoni, bir i Aminadabit;

  2:4 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin shtatėdhjetė e katėr mijė e gjashtėqind.

  2:5 Pranė tij do tė vendoset fisi i Isakarit; prijėsi i bijve tė Isakarit ėshtė Nethaneeli, bir i Tsuarit;

  2:6 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin pesėqind e katėr mijė e katėrqind.

  2:7 Pastaj do tė vijė fisi i Zabulonit; prijėsi i bijve tė Zabulonit ėshtė Eliabi, bir i Helonit;

  2:8 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin pesėdhjetė e shtatė mijė e katėrqind.

  2:9 Tė gjithė ata qė u regjistruan nė kampin e Judės, simbas ndarjeve tė tij, ishin njėqind e tetėdhjetė e gjashtė mijė e katėrqind. Ata do ta fillojnė marshimin tė parėt.

  2:10 Nė krahun jugor do tė vihet flamuri i kampit tė Rubenit simbas renditjes sė ushtarėve tė tij; dhe prijėsi i bijve tė Rubenit ėshtė Elitsuri, bir i Shedeurit;

  2:11 dhe ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin dyzet e gjashtė mijė e pesėqind.

  2:12 Pranė tij do tė vendoset fisi i Simeonit; dhe prijėsi i bijve tė Simeonit ėshtė Shelumjeli, bir i Tsurishadait;

  2:13 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin pesėdhjetė e nėntė mijė e treqind.

  2:14 Pastaj do tė vijė fisi i Gadit; prijėsi i bijve tė Gadit ėshtė Eliasafi, bir i Reuelit,

  2:15 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin dyzet e pesė mijė e gjashtėqind e pesėdhjetė.

  2:16 Tėrė ata qė janė regjistruar nė kampin e Rubenit, simbas divizioneve tė tyre, ishin njėqind e pesėdhjetė e njė mijė e katėrqind e pesėdhjetė. Kėta do ta fillojnė marshimin tė dytėt.

  2:17 Pastaj do tė niset pėr marshim ēadra e mbledhjes bashkė me kampin e Levitėve nė mes tė kampeve tė tjera. Do ta fillojnė marshimin nė po atė rend tė sistemimit tė tyre, duke qėndruar secili nė vendin e tij, pranė flamurit tė vet.

  2:18 Nė krahun perėndimor do tė jetė flamuri i kampit tė Efraimit simbas renditjes sė tij, prijėsi i bijve tė Efraimit ėshtė Elishama, bir i Amihudit;

  2:19 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin dyzet mijė e pesėqind.

  2:20 Pranė tij do tė zėrė vend fisi i Manasit; prijėsi i bijve tė Manasit ėshtė Gamalieli, bir i Pedahtsurit;

  2:21 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin tridhjetė e dy mijė e dyqind.

  2:22 Pastaj do tė vijė fisi i Beniaminit; prijėsi i bijve tė Beniaminit ėshtė Abidan, bir i Gideonit;

  2:23 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin tridhjetė e pesė mijė e katėrqind.

  2:24 Tė gjithė ata qė janė regjistruar nė kampin e Efraimit, simbas divizioneve tė tyre, ishin njėqind e tetė mijė e njėqind. Kėta do ta fillojnė marshimin tė tretėt.

  2:25 Nė krahun perėndimor do tė jetė flamuri i kampit tė Danit simbas renditjes sė tij; prijėsi i bijve tė Danit ėshtė Ahiezeri, bir i Amishadait;

  2:26 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin gjashtėdhjetė e dy mijė e shtatėqind.

  2:27 Pranė tij do tė zėrė vend fisi i Asherit; prijėsi i bijve tė Asherit ėshtė Pagieli, bir i Okranit;

  2:28 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin dyzet e njė mijė e pesėqind.

  2:29 Pastaj do tė vijė fisi i Neftalit; prijėsi i bijve tė Neftalit ėshtė Ahira, bir i Enanit;

  2:30 ata qė u regjistruan nė divizionin e tij ishin pesėdhjetė e tre mijė e katėrqind.

  2:31 Tė gjithė ata qė u regjistruan nė divizionin e Danit, ishin njėqind e pesėdhjetė e shtatė mijė e gjashtėqind. Ata do tė nisen pėr marshim tė fundit, pranė flamujve tė tyre".

  2:32 Kėta janė bijtė e Izraelit qė u regjistruan nė bazė tė shtėpive tė etėrve tė tyre. Tė gjithė ata qė u regjistruan nė kampet e ndryshme simbas divizioneve tė tyre ishin gjashtėqind e tre mijė e pesėqind e pesėdhjetė.

  2:33 Por Levitėt nuk u regjistruan me bijtė e Izraelit, sepse kėshtu e kishte urdhėruar Zoti Moisiun.

  2:34 Bijtė e Izraelit iu bindėn tė gjitha urdhrave qė Zoti i kishte dhėnė Moisiut: kėshtu ata fushuan pranė flamurėve tė tyre dhe kėshtu e nisnin marshimin, secili simbas familjes sė tij dhe simbas shtėpisė sė etėrve tė tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine