Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - NUMBERS 30

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  30:1 Pastaj Moisiu u foli prijėsve tė fiseve tė bijve tė Izraelit, duke u thėnė: "Kjo ėshtė ajo qė Zoti ka urdhėruar:

  30:2 "Kur dikush lidh njė kusht me Zotin ose lidh njė detyrim duke u betuar, nuk do ta shkelė fjalėn e tij, por do tė bėjė gjithēka ka dalė nga goja e tij.

  30:3 Kur njė femėr lidh njė kusht me Zotin dhe lidh njė detyrim ndėrsa ėshtė ende nė shtėpinė e tė atit, gjatė rinisė sė saj,

  30:4 nė qoftė se i ati, duke mėsuar kushtin e saj dhe detyrimin me tė cilėn ėshtė lidhur, nuk thotė asgjė lidhur me kėtė, tėrė kushtet e saj do tė jenė tė vlefshme dhe do tė mbeten tė vlefshme tėrė detyrimet me tė cilat ėshtė lidhur.

  30:5 Por nė qoftė se i ati, ditėn qė e mėson, i kundėrvihet asaj, tė gjitha kushtet e saj dhe tė gjitha detyrimet me tė cilat ėshtė lidhur, nuk do tė jenė tė vlefshme; dhe Zoti do ta falė, sepse i ati iu kundėrvu.

  30:6 Por nė qoftė se ajo martohet ndėrsa ėshtė e lidhur me kushte ose ka njė detyrim tė lidhur nė mėnyrė tė paarsyeshme me buzėt e saja,

  30:7 dhe nė qoftė se bashkėshorti i saj e di dhe ditėn qė e merr vesh nuk thotė asgjė lidhur me tė, kushtet e saj do tė mbeten tė vlefshme njėlloj si detyrimet me tė cilat ajo ėshtė lidhur.

  30:8 Por nė qoftė se bashkėshorti i saj, ditėn qė e mėson, i kundėrvihet, ai do tė anulojė kushtin qė ajo ka lidhur dhe detyrimin qė ka marrė nė mėnyrė tė paarsyeshme me buzėt e saj; dhe Zoti do ta falė.

  30:9 Por kushti i njė gruaje tė ve ose e njė gruaje tė ndarė, cilido qoftė detyrimi me tė cilin ėshtė lidhur, do tė mbetet i vlefshėm

  30:10 Nė qoftė se ajo lidh njė kusht nė shtėpinė e bashkėshortit tė saj, ose merr pėrsipėr njė detyrim me betim,

  30:11 dhe i shoqi e ka marrė vesh, nė qoftė se i shoqi nuk thotė asgjė lidhur me kėtė dhe nuk i kundėrvihet, tė gjitha kushtet e saj do tė mbeten tė vlefshme ashtu si edhe detyrimet qė ka marrė pėrsipėr.

  30:12 Por nė qoftė se i shoqi i anulon ditėn qė i ka marrė vesh tė gjitha ato qė kanė dalė nga buzėt e saj, qofshin kushte apo detyrime me tė cilat ėshtė lidhur; kėto nuk do tė jenė tė vlefshme, bashkėshorti i saj i ka anuluar dhe Zoti do ta falė.

  30:13 Bashkėshorti mund tė konfirmojė dhe tė anulojė ēfarėdo kushti dhe ēfarėdo betimi qė lidh gruan e tij, qė synon ta mundojė personin e saj.

  30:14 Por nė qoftė se bashkėshorti, ēdo ditė qė kalon, nuk thotė asgjė lidhur me kėtė, ai konfirmon nė kėtė mėnyrė tėrė kushtet dhe detyrimet me tė cilat ajo ėshtė lidhur; i konfirmon sepse nuk ka thėnė asgjė lidhur me to ditėn qė i ka marrė vesh.

  30:15 Por nė qoftė se i anulon mbasi i ka marrė vesh, do tė mbajė peshėn e mėkatit tė bashkėshortes sė tij"".

  30:16 Kėto janė statutet qė Zoti i ka dhėnė me porosi Moisiut lidhur me marrėdhėniet, midis bashkėshortit dhe bashkėshortes, midis atit dhe bijės, kur ajo ėshtė akoma vajzė nė shtėpinė e atit tė saj.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine