Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PHILEMON 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 motrės Apfi, bashkėluftėtarit tonė Arkipit, dhe kishės qė mblidhet nė shtėpinė tėnde:

  1:2 hir dhe paqe mbi ju prej Perėndisė sonė, Atit, dhe Zotit Jezu Krisht.

  1:3 E falėnderoj Perėndinė tim, duke tė kujtuar gjithnjė nė lutjet e mia,

  1:4 sepse po dėgjoj pėr dashurinė tėnde dhe pėr besimin qė ke ndaj Zotit Jezu Krisht dhe ndaj gjithė shenjtorėve,

  1:5 qė bashkėsia e besimit tėnd tė bėhet e frytshme nėpėrmjet njohjes sė ēdo tė mire qė ėshtė nė ju pėr shkak tė Jezu Krishtit.

  1:6 Sepse ne patėm gėzim tė madh dhe pėrdėllim nga dashuria jote, sepse me anėn tėnde, o vėlla, zemrat e shenjtorėve u pėrtėrinė.

  1:7 Prandaj, edhe pse kam liri tė plotė nė Krishtin tė tė urdhėroj atė qė duhet tė bėsh,

  1:8 mė shumė mė pėlqen tė tė lutem pėr dashurinė, kėshtu siē jam unė, Pali, plak dhe tashti edhe i burgosur i Jezu Krishtit;

  1:9 tė lutem pėr birin tim Onesim, qė mė lindi nė prangat e mia,

  1:10 i cili dikur s`kishte fare vlerė pėr ty, por qė tani ėshtė shumė i vlefshėm pėr ty e pėr mua,

  1:11 tė cilin ta dėrgova pėrsėri; dhe ti prite atė, zemrėn time.

  1:12 Do tė desha ta mbaja pranė vetes qė tė mė shėrbente nė vendin tėnd nė prangat pėr shkak tė ungjillit;

  1:13 por nuk desha tė bėja asgjė pa mendjen tėnde qė e mira tė cilėn do tė bėsh tė mos jetė nga detyrimi, por me dashje.

  1:14 Sepse ndoshta pėr kėtė arsye qe ndarė prej teje pėr pak kohė, qė ta kesh atė pėrgjithmonė,

  1:15 por jo mė si skllav, por shumė mė tepėr se skllav, vėlla tė dashur, sidomos pėr mua, por aq mė tepėr pėr ty si sipas mishit, ashtu dhe nė Zotin.

  1:16 nė qoftė se ti, pra, mė konsideron shok, prite si tė isha vetė!

  1:17 Dhe nė qoftė se tė ka bėrė ndonjė padrejtėsi ose tė ka ndonjė detyrim, m`i ngarko mua.

  1:18 Unė, Pali, i shkrova me dorėn time. Unė vetė do tė paguaj; qė tė mos them se ti mė detyrohesh edhe veten tėnde!

  1:19 Po, vėlla, ma bėj kėtė nder nė Perėndinė! Ma pėrtėri zemrėn nė Perėndinė!

  1:20 Tė shkrova me plotbesim se do tė mė dėgjosh, sepse e di se ti do tė bėsh edhe mė shumė nga sa po tė them.

  1:21 Mė pėrgatit njėkohėsht njė vend pėr tė ndenjur, sepse shpresoj se, pėr hir tė lutjeve tuaja, do t`ju dhurohem pėrsėri.

  1:22 Epafra, i burgosur bashkė me mua nė Jezu Krishtin,

  1:23 Marku, Aristarku, Dema dhe Lluka, bashkėpunėtorėt e mi, tė bėjnė tė fala.

  1:24 Hiri i Zotit tonė Jezu Krisht qoftė me frymėn tuaj. Amen.

  1:25 Perėndia, mbasi u foli sė lashti shumė herė dhe nė shumė mėnyra etėrve me anė tė profetėve,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine