Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PROVERBS 15

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  15:1 Pėrgjigja e ėmbėl e fashit zemėrimin, por fjala therėse e nxit zemėrimin.

  15:2 Gjuha e tė urtėve pėrdor dijen ndershmėrisht, por goja e budallenjve nxjerr marrėzira.

  15:3 Sytė e Zotit janė kudo pėr tė shikuar tė kėqijtė dhe tė mirėt.

  15:4 Njė gjuhė e shėndoshė ėshtė njė dru i jetės, por gjuha e ēoroditur e sfilit shpirtin.

  15:5 Budallai e pėrēmon korrigjimin e atit tė tij, por ai qė e ēmon kritikėn vepron me zgjuarsi.

  15:6 Nė shtėpinė e tė drejtit ka bollėk tė madh, por nė tė ardhurat e tė pabesit ka telashe.

  15:7 Buzėt e tė urtėve pėrhapin dijen, por nuk vepron kėshtu zemra e budallenjve.

  15:8 Sakrifica e tė pabesėve ėshtė njė neveri pėr Zotin, por lutja e njerėzve tė drejtė i pėlqen atij.

  15:9 Rruga e tė pabesit ėshtė njė neveri pėr Zotin, por ai do atė qė ndjek drejtėsinė.

  15:10 Njė qortim i rėndė pret atė qė braktis rrugėn e drejtė, ai qė urren kritikėn ka pėr tė vdekur.

  15:11 Sheoli dhe Abadoni janė para Zotit; ca mė tepėr janė zemrat e bijve tė njerėzve!

  15:12 Tallėsi nuk e do atė qė e kritikon; ai nuk shkon tek tė urtėt.

  15:13 Njė zemėr e gėzuar e bėn tė lumtur fytyrėn, por nga pikėllimi i zemrės fryma dėrrmohet.

  15:14 Zemra e njeriut me mend kėrkon dijen, por goja e budallenjve ushqehet me marrėzi.

  15:15 Tė gjitha ditėt e tė varfėrit janė tė kėqija, por pėr njė zemėr tė kėnaqur ka festė pėrherė.

  15:16 Mė mirė pak me frikėn e Zotit, se sa njė thesar i madh me shqetėsime.

  15:17 Mė mirė njė pjatė me perime nė tė cilėn ka dashuri se sa njė ka i majmur nė tė cilin ka urrejtje.

  15:18 Njeriu gjaknxehtė nxit grindje, por ai qė nuk zemėrohet shpejt i qetėson grindjet.

  15:19 Rruga e pėrtacit ėshtė si njė gardh ferrash, por shtegu i njerėzve tė drejtė ėshtė i sheshtė.

  15:20 Biri i urtė gėzon tė atin, por njeriu budalla pėrēmon tė ėmėn.

  15:21 Marrėzia ėshtė gėzim pėr atė qė nuk ka mend, por njeriu qė ka mend ecėn drejt.

  15:22 Planet dėshtojnė ku nuk ka arsye, por realizohen atje ku ka njė mori kėshilltarėsh.

  15:23 Njė njeri ndjen gėzim kur mund tė jap njė pėrgjigje dhe sa e mirė ėshtė fjala qė thuhet nė kohėn e duhur!

  15:24 Njeriun e matur rruga e jetės e ēon lart nė mėnyrė qė tė evitojė Sheolin poshtė.

  15:25 Zoti do tė shkatėrrojė shtėpinė e krenarėve, por do t`i bėjė tė qėndrueshėm kufijtė e gruas sė ve.

  15:26 Mendimet e kėqija janė tė neveritshme pėr Zotin, por fjalėt e ėmbla janė tė pastra.

  15:27 Kush lakmon fitime vė nė rrezik shtėpinė e vet, por ai qė i urren dhuratat ka pėr tė jetuar.

  15:28 Zemra e tė drejtit mendon thellė se si duhet tė pėrgjigjet, por goja e tė pabesit vjell gjėra tė kėqija.

  15:29 Zoti u rri larg tė pabesėve, por dėgjon lutjet e tė drejtėve.

  15:30 Drita e syve gėzon zemrėn, njė lajm i mirė i fortėson kockat.

  15:31 Veshi qė e dėgjon kritikėn e jetės ka pėr tė qėndruar bashkė me tė urtėt.

  15:32 Kush nuk pranon qortimin e pėrēmon vetė shpirtin e tij, por ai qė dėgjon qortimin bėhet mė i urtė.

  15:33 Frika e Zotit ėshtė njė mėsim diturie, dhe pėrpara lavdisė vjen pėrulėsia.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine