Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 1

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  1:1 Lum njeriu qė nuk ecėn sipas kėshillės tė tė pabesėve, qė nuk ndalet nė rrugėn e mėkatarėve dhe nuk ulet bashkė me tallėsit,

  1:2 por qė gjen kėnaqėsinė e tij nė ligjin e Zotit, dhe qė mendon thellė ditė e natė mbi ligjin e tij.

  1:3 Ai do tė jetė si njė pemė e mbjellė gjatė brigjeve tė ujit, qė jep frytin e tij nė stinėn e tij dhe tė cilit gjethet nuk i fishken; dhe gjithēka bėn do tė ketė mbarėsi.

  1:4 Tė tillė nuk janė tė pabesėt; janė si byku qė era e shpėrndan.

  1:5 Prandaj tė pabesėt nuk do tė pėrballojnė gjykimin, as mėkatarėt nė kuvendin e tė drejtėve.

  1:6 Sepse Zoti njeh rrugėt tė drejtėve, por rruga e tė pabesėve tė ēon nė shkatėrrim.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine