Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 101

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  101:1 Unė do tė kėndoj mirėsinė tėnde dhe drejtėsinė tėnde; do tė kėndoj lavdet e tua, o Zot.

  101:2 Do tė kujdesem tė bėj njė jetė tė ndershme. Kur do tė vish tek unė? Do tė ec me zemėr tė pastėr brenda shtėpisė sime.

  101:3 Nuk do tė vė para syve tė mi asgjė tė keqe; unė e urrej sjelljen e atyre qė dėnojnė; nuk do lejoj tė bėhem si ata.

  101:4 Zemra e ēoroditur do tė largohet nga unė; nuk dua t`ia di pėr tė keqen.

  101:5 Do tė shfaros atė qė shpif tinėz kundėr tė afėrmit; nuk do tė duroj njeriun hundėpėrpjetė dhe zemėrkrenar.

  101:6 Sytė e mi do tė jenė mbi besnikėt e vendit dhe do t`i mbaj afėr vetes; ai qė do tė ecė me ndershmėri do tė jetė shėrbėtori im.

  101:7 Kush vepron me mashtrim, nuk ka pėr tė banuar nė shtėpinė time; kush thotė gėnjeshtra nuk do tė qėndrojė para syve tė mi.

  101:8 Ēdo mėngjes do tė asgjesoj gjithė tė pabesėt e vendit, pėr tė ērrėnjosur nga qyteti i Zotit tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine