Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 103

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  103:1 Beko, shpirti im, Zotin, dhe tė gjitha ato qė janė tek unė tė bekojnė emrin e tij tė shenjtė.

  103:2 Beko, shpirti im, Zotin dhe mos harro asnjė nga tė mirat qė ka bėrė.

  103:3 Ai fal tė gjitha paudhėsitė e tua dhe shėron tė gjitha sėmundjet e tua,

  103:4 shpengon jetėn tėnde nga shkatėrrimi dhe tė kurorėzon me mirėsi dhe dhembshuri;

  103:5 ai ngop me tė mira gojėn tėnde dhe tė bėn tė ri si shqiponja.

  103:6 Zoti vepron me drejtėsi dhe mbron ēėshtjen e tė shtypurve.

  103:7 Ai i tregon Moisiut rrugėt e tij dhe bijve tė Izraelit veprat e tij.

  103:8 Zoti ėshtė i mėshirshėm dhe zemėrbutė, i ngadalshėm nė zemėrim dhe i madh nė mirėsi.

  103:9 Ai nuk grindet pėrjetė dhe nuk e ruan zemėrimin gjithnjė.

  103:10 Ai nuk na trajton siē e meritojnė mėkatet tona dhe nuk na dėnon nė bazė tė fajeve tona.

  103:11 Sepse sa tė lartė janė qiejtė mbi tokėn, aq e madhe ėshtė mirėsia e tij ndaj atyre qė kanė frikė prej tij.

  103:12 Sa larg ėshtė lindja nga perėndimi, aq shumė ai ka larguar nga ne fajet tona.

  103:13 Ashtu si njė baba ėshtė i mėshirshėm me bijtė e tij, kėshtu ėshtė i mėshirshėm Zoti me ata qė kanė frikė prej tij.

  103:14 Sepse ai e njeh natyrėn tonė dhe nuk harron qė ne jemi pluhur.

  103:15 Ditėt e njeriut janė si bari; ai lulėzon si lulja e fushės;

  103:16 nė qoftė se era i kalon sipėr, ai nuk ėshtė mė dhe vendi i tij nuk njihet mė.

  103:17 Por mirėsia e Zotit vazhdon nga pėrjetėsia nė pėrjetėsi pėr ata qė kanė frikė prej tij, dhe drejtėsia e tij pėr bijtė e bijve,

  103:18 pėr ata qė respektojnė besėlidhjen e tij dhe mbajnė nė mendje urdhėrimet e tij pėr t`i zbatuar nė praktikė.

  103:19 Zoti e ka vendosur fronin e tij nė qiejtė, dhe mbretėrimi i tij sundon mbi gjithēka.

  103:20 Bekoni Zotin ju, engjėj tė tij tė pushtetshėm dhe tė fortė, qė bėni atė qė thotė ai, duke iu bindur zėrit tė fjalės sė tij.

  103:21 Bekoni Zotin, ju, tėrė ushtritė e tij, ju, tėrė ministrat e tij, qė zbatoni vullnetin e tij.

  103:22 Bekoni Zotin, ju, tė gjitha veprat e tij, nė tė tėra vendet e sundimit tė tij. Shpirti im, beko Zotin!

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine