Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 11

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  11:1 Unė gjej strehė te Zoti; si mund t`i thoni shpirtit tim: "Ik nė malin tėnd, si njė zog i vogėl"?

  11:2 Sepse ja, tė pabesėt nderin harkun e tyre, rregullojnė shigjetat mbi kordhėz, pėr t`i gjuajtur nė errėsirė kundėr atyre qė kanė tė drejtė nga zemra.

  11:3 Kur themelet janė shkatėrruar, ēfarė mund tė bėjė i drejti?

  11:4 Zoti ėshtė nė tempullin e tij tė shenjtė; Zoti ka fronin e tij nė qiejtė; sytė e tij shohin, qepallat e tij vėzhgojnė bijtė e njerėzve,

  11:5 Zoti vė nė provė tė drejtin, por shpirti i tij urren tė pabesin dhe atė qė do dhunėn.

  11:6 Ai do tė bėjė qė tė bien mbi tė pabesėt leqe, zjarr, squfur dhe erėra zhuritėse; kjo do tė jetė pjesa nga kupa e tyre.

  11:7 Sepse Zoti ėshtė i drejtė; ai e do drejtėsinė; njerėzit e drejtė do tė sodisin fytyrėn e tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine