Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 33

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  33:1 Ngazėlloni, o njerėz tė drejtė, tek Zoti; lėvdimi u shkon pėr shtat njerėzve tė drejtė.

  33:2 Kremtojeni Zotin me qeste; kėndojini atij me harpėn me dhjetė tela.

  33:3 Kėndojini njė kantik tė ri, bjerini me mjeshtėri veglės dhe brohoritni.

  33:4 Sepse fjala e Zotit ėshtė e drejtė dhe tė gjithė veprat e tij janė bėrė me saktėsi.

  33:5 Ai e do drejtėsinė dhe barazinė; toka ėshtė e mbushur nga mirėsitė e Zotit.

  33:6 Qiejtė u bėnė me anė tė fjalės sė Zotit dhe tėrė ushtria e tyre me anė tė frymės sė gojės sė tij.

  33:7 Ai mblodhi ujėrat nė njė tog dhe vendosi thellėsitė e tyre tė mėdha si rezervuare.

  33:8 Tėrė toka le tė ketė frikė nga Zoti dhe le tė dridhen para tij tėrė banorėt e botės.

  33:9 Sepse ai foli dhe gjėja u bė; ai udhėroi dhe gjėja u shfaq.

  33:10 Zoti e bėn tė dėshtojė planin e kombeve dhe asgjeson synimet e popujve.

  33:11 Plani i Zotit mbetet pėrjetė dhe qėllimet e zemrės sė tij pėr ēdo brez.

  33:12 Lum ai komb qė ka Perėndinė Zotin; lum populli qė ai ka zgjedhur pėr trashėgim tė tij.

  33:13 Zoti shikon nga qielli; ai shikon tėrė bijtė e njerėzve.

  33:14 Nga vendi i banimit tė tij ai kėqyr tėrė banorėt e tokės.

  33:15 Ai e ka formuar zemrėn e tė gjithėve, qė kupton tėrė veprat e tyre.

  33:16 Mbreti nuk shpėtohet nga njė ushtri e madhe; trimi nuk shpėton pėr shkak tė forcės sė tij tė madhe.

  33:17 Kali ėshtė njė shpresė e kotė shpėtimi, dhe me forcėn e tij tė madhe nuk mund tė shpėtojė asnjeri nga rreziku.

  33:18 Ja, syri i Zotit ėshtė mbi ata qė kanė frikė para tij, mbi ata qė shpresojnė nė mirėsinė e tij,

  33:19 pėr ta ēliruar shpirtin e tyre nga vdekja dhe pėr t`i mbajtur tė gjallė nė kohė urie.

  33:20 Shpirti ynė pret Zotin; ai ėshtė ndihma jonė dhe mburoja jonė.

  33:21 Po, zemra jonė do tė gėzohet tek ai, sepse kemi besim, nė emrin e tij tė shenjtė.

  33:22 Mirėsia jote qoftė mbi ne, o Zot, sepse kemi pasur shpresė te ti.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine