Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 63

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  63:1 O Perėndi, ti je Perėndia im, unė tė kėrkoj nė mėngjes; shpirti im ėshtė i etur pėr ty; ty tė dėshiron mishi im nė tokė tė thatė dhe tė djegur, pa ujė.

  63:2 Kėshtu tė admirova nė shenjtėrore, duke soditur forcėn tėnde dhe lavdinė tėnde.

  63:3 Me qenė se mirėsia jote vlen mė tepėr se jeta, buzėt e mia do tė tė lėvdojnė.

  63:4 Kėshtu do tė tė bekoj deri sa tė jetoj dhe nė emrin tėnd do tė ngre duart e mia.

  63:5 Shpirti im do tė ngopet si tė kishte ngrėnė palcė dhe dhjamė, dhe goja ime do tė tė lėvdojė me buzė tė gėzuara.

  63:6 Tė kujtoj nė shtratin tim, tė mendoj kur rri zgjuar natėn.

  63:7 Duke qenė se ti ke qenė ndihma ime, unė kėndoj tėrė gėzim nė hijen e krahėve tė tu.

  63:8 Shpirti im mbahet ngushtė te ti; dora jote e djathtė mė mban.

  63:9 Por ata qė kėrkojnė jetėn time pėr ta shkatėrruar, do tė zbresin nė pjesėt mė tė ulta tė tokės.

  63:10 Ata do t`i dorėzohen pushtetit tė shpatės dhe do tė bėhen pre e ēakejve.

  63:11 Por mbreti do tė gėzohet te Perėndia; kushdo qė betohet pėr tė do tė pėrlėvdohet, sepse goja e gėnjeshtrave do tė detyrohet tė mbyllet.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine