Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 9

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  9:1 Unė do tė tė kremtoj, o Zot, me gjithė zemėr, do tė tregoj tėrė mrekullitė e tua.

  9:2 Unė do tė gėzohem dhe do tė kėnaqem me ty; do t`i kėndoj lėvdime nė emrin tėnd, o Shumė i Larti.

  9:3 Sepse armiqtė e mi tėrhiqen, bien dhe vdesin para teje.

  9:4 Ti nė fakt ke pėrkrahur ndershmėrinė time dhe ēėshtjen time; je ulur mbi fronin si njė gjyqtar i drejtė.

  9:5 Ke qortuar kombet, ke shkatėrruar tė pabesin, ke fshirė emrat e tyre pėr gjithnjė.

  9:6 Armiku ėshtė zhdukur, i kapur nga njė pikėllim i pėrjetshėm! Dhe qyteteve qė ti ke shkatėrruar i ėshtė zhdukur edhe kujtimi.

  9:7 Por Zoti mbetet pėrjetė; ai ka vendosur fronin e tij pėr tė gjykuar.

  9:8 Ai do ta gjykojė botėn me drejtėsi, do t`i gjykojė popujt me paanėsi.

  9:9 Zoti do tė jetė strehim i papushtueshėm pėr tė shtypurin, njė strehim i papushtueshėm nė kohė ngushtice.

  9:10 Dhe ata qė e njohin emrin tėnd do tė kenė besim te ti, sepse ti, o Zot, nuk i braktis ata qė tė kėrkojnė.

  9:11 Kėndojini lavde Zotit qė banon nė Sion; u njoftoni popujve veprat e tij.

  9:12 Sepse ai qė kėrkon arėsyen e gjakut i mban mėnd ata; ai nuk e harron britmėn e tė pikėlluarve.

  9:13 Ki mėshirė pėr mua, o Zot, ti qė mė ke rilartuar nga portat e vdekjes, shiko pikėllimin qė mė shkaktojnė ata qė mė urrejnė,

  9:14 me qėllim qė unė tė kem mundėsi tė tregoj tė gjitha lavdet e tua dhe nė portat e bijės sė Sionit tė mund tė kremtoj pėr ēlirimin tėnd.

  9:15 Kombet janė zhytur nė gropėn qė kishin hapur; kėmba e tyre ėshtė kapur nė rrjetėn qė kishin fshehur.

  9:16 Zoti u bė i njohur me anė tė gjykimit qė ka dhėnė; i pabesi u kap nė lakun e veprės sė duarve tė tij. (Interlud. Sela)

  9:17 Tė pabesėt do tė zbresin nė Sheol; po, tė gjitha kombet qė harrojnė Perėndinė.

  9:18 Sepse nevojtari nuk do tė harrohet pėrjetė; shpresa e tė shtypurve nuk do tė zhduket pėrjetė.

  9:19 Ēohu, o Zot, mos lejo qė vdekatari tė ketė epėrsi; kombet tė gjykohen para teje.

  9:20 O Zot, kallu frikėn; bėj qė kombet tė pranojnė se janė vetėm vdekatarė. (Sela)

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine