Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 94

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  94:1 O Perėndi i hakmarrjes, o Zot, Perėndi i hakmarrjeve, shkėlqe.

  94:2 Ēohu, o gjykatės i tokės, dhe jepu shpėrblimin mėndjemėdhenjve.

  94:3 Deri kur tė pabesėt, o Zot, deri kur tė pabesėt do tė triumfojnė?

  94:4 Ata vjellin fjalė dhe mbajnė fjalime tė paturpshme; tė gjithė ata qė kryejnė paudhėsi flasin me arrogancė.

  94:5 Ata marrin nėpėr kėmbė popullin tėnd, o Zot, dhe shtypin trashėgiminė tėnde.

  94:6 Vrasin gruan e ve dhe tė huajin, dhe vrasin jetimėt,

  94:7 dhe thonė: "Zoti nuk shikon, Perėndia i Jakobit nuk kupton".

  94:8 Kėrkoni tė kuptoni, o njerėz tė pamend midis popullit; dhe ju budallenj, kur do tė bėheni tė zgjuar?

  94:9 Ai qė ka vėnė veshin, a nuk dėgjon? Ai qė ka formuar syrin, a nuk shikon?

  94:10 Ai qė ndreq kombet, a nuk do t`i dėnojė ata, ai qė i mėson diturinė njeriut?

  94:11 Zoti i njeh mendimet e njeriut dhe e di qė nuk janė veēse kotėsi.

  94:12 Lum ai njeri qė ti ndreq, o Zot, dhe qė ti mėson sipas ligjit tėnd,

  94:13 pėr t`i dhėnė prehje nė ditėt e fatkeqėsisė, deri sa t`i hapet gropa tė pabesit.

  94:14 Sepse Zoti nuk ka pėr tė hedhur poshtė popullin e tij dhe nuk ka pėr tė braktisur trashėgiminė e tij.

  94:15 Gjykimi do tė mbėshtetet pėrsėri mbi drejtėsinė, dhe tėrė ata qė janė tė drejtė nga zemra do t`i shkojnė pas.

  94:16 Kush do tė ngrihet nė favorin tim kundėr njerėzve tė kėqij? Kush do tė mė dalė krah kundėr atyre qė kryejnė paudhėsi?

  94:17 Nė qoftė se Zoti nuk do tė mė kishte ndihmuar, do tė kisha pėrfunduar shpejt nė vendin e heshtjes.

  94:18 Kur thashė: "Kėmba ime ngurron", mirėsia jote, o Zot, mė ka pėrkrahur.

  94:19 Kur njė numėr i madh shqetėsimesh mė mbysnin, pėrdėllimet e tua mė jepnin zemėr.

  94:20 Do tė jetė vallė aleati yt gjykata e padrejtė, qė thur padrejtėsi nė emėr tė ligjit?

  94:21 Ata mblidhen tok kundėr tė drejtit dhe dėnojnė gjakun e pafajshėm.

  94:22 Por Zoti ėshtė kėshtjella ime dhe Perėndia im ėshtė kalaja nė tė cilėn gjej strehė.

  94:23 Ai do tė lėshojė mbi ta ligėsinė e tyre dhe do t`i bėjė tė vdesin pėr shkak tė paudhėsisė sė tyre; Zoti, Perėndia ynė, do t`i shkatėrrojė.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine