Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - PSALMS 96

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  96:1 Kėndojini Zotit njė kėngė tė re, kėndojini Zotit, o banorė tė tė gjithė tokės!

  96:2 Kėndojini Zotit, bekoni emin e tij; lajmėroni ēdo ditė shpėtimin e tij.

  96:3 Shpallni lavdinė e tij midis kombeve dhe mekullitė e tij midis tėrė popujve.

  96:4 Sepse Zoti ėshtė i madh dhe i denjė pėr lėvdimin mė tė lartė; nga ai duhet tė kemi frikė pėrmbi gjithė perėnditė e tjera.

  96:5 Sepse gjithė perėnditė e kombeve janė idhuj, por Zoti ka bėrė qiejtė.

  96:6 Shkėlqimi dhe madhėshtia janė para tij, forca dhe bukuria janė nė shenjtėroren e tij.

  96:7 Jepini Zotit, o familje tė popujve, jepini Zotit lavdi dhe forcė.

  96:8 Jepini Zotit lavdinė qė i takon emrit tė tij, ēojini oferta dhe ejani nė oborret e tij.

  96:9 Bini pėrmbys pėrpara Zotit nė shkėlqimin e shenjtėrisė sė tij, dridhuni para tij, o banorė tė tė gjithė tokės.

  96:10 U thoni gjithė kombeve: "Zoti mbretėron; bota ėshtė vendosur mirė dhe nuk do tė luajė nga vendi; ai do t`i gjykojė popujt me drejtėsi".

  96:11 Le tė gėzohen qiejtė dhe tė gėzohet toka; le tė zhurmojė deti dhe gjithēka gjindet nė tė.

  96:12 Le tė ngazėllohet fusha dhe gjithēka gjindet nė tė. Atėherė tėrė drurėt e pyllit do tė lėshojnė britma gėzimi pėrpara Zotit,

  96:13 sepse ai vjen, vjen pėr tė gjykuar tokėn. Ai do ta gjykojė botėn me drejtėsi dhe popujt nė besnikėrinė e tij.

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine