Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - TITUS 2

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  2:1 pleqtė tė jenė tė pėrmbajtur, dinjitozė, tė urtė, tė shėndoshė nė besim, nė dashuri, nė durim.

  2:2 Gjithashtu edhe gratė e moshuara tė kenė sjellje ashtu si u ka hije shenjtoreve, jo shpifėse, jo robinja ndaj verės sė shumtė, por mėsuese tė sė mirės,

  2:3 qė t`i mėsojnė tė rejat tė duan burrat e tyre, tė duan bijtė e tyre,

  2:4 tė jenė fjalėpakė, tė dlira, t`i kushtohen punėve tė shtėpisė, tė mira, tė bindura ndaj burrave tė tyre, qė fjala e Perėndisė tė mos blasfemohet.

  2:5 Nxiti gjithashtu tė rinjtė qė tė jenė tė matur,

  2:6 duke e nxjerrė nė ēdo gjė veten tėnde si shembull veprash tė mira, duke treguar nė mėsim pastėrti, dinjitet, paprishshmėri,

  2:7 njė e folur e shėndoshė e tė paqortueshme, qė kundėrshtari tė turpėrohet e tė mos ketė tė flasė asgjė tė keqe pėr ju.

  2:8 Shėrbėtorėt t`u binden zotėrinjve tė tyre, tė mundohen t`i kėnaqin nė tė gjitha gjėrat, tė mos i kundėrshtojnė me fjalė,

  2:9 tė mos pėrvetėsojnė gjėnė e huaj, por tė tregojnė njė besnikėri tė plotė, qė nė ēdo gjė tė nderojnė mėsimin e Perėndisė, Shpėtimtarit tonė.

  2:10 Sepse hiri shpėtues i Perėndisė iu shfaq gjithė njerėzve,

  2:11 dhe na mėson tė mohojmė pabesinė dhe lakmitė e botės, sepse ne rrojmė me urtėsi, me drejtėsi dhe me perėndishmėri nė kėtė jetė,

  2:12 duke pritur shpresėn e lume dhe tė shfaqurit e lavdisė tė tė madhit Perėndi dhe tė Shpėtimtarit tonė Jezu Krisht,

  2:13 i cili e dha veten pėr ne, pėr tė na shpenguar nga ēdo paudhėsi dhe pėr tė pastruar pėr vete njė popull tė veēantė, tė zellshėm nė vepra tė mira.

  2:14 Mėsoju kėto gjėra, kėshillo dhe qorto me ēdo pushtet! Askush mos tė pėrēmoftė.

  2:15 U kujto atyre qė t`u nėnshtrohen pushtetarėve dhe autoriteteve, tė jenė tė bindur, gati pėr ēdo vepėr tė mirė,

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine