Bad Advertisement?

News / Reviews:
 • World News
 • Movie Reviews
 • Book Search

  Are you a Christian?

  Online Store:
 • Visit Our eBay Store • ALBANIAN BIBLE - ZECHARIAH 12

  PREVIOUS CHAPTER - NEXT CHAPTER - HELP


  12:1 Orakulli i fjalės tė Zotit lidhur me Izraelin. Kėshtu thotė Zoti qė i ka shpalosur qiejt, qė ka hedhur themelet e dheut dhe ka formuar frymėn e njeriut pėrbrenda tij:

  12:2 "Ja, unė do ta bėj Jeruzalemin njė kupė hutimi pėr gjithė popujt pėrreth; ata do tė dalin gjithashtu kundėr Judės, kur tė rrethojnė Jeruzalemin.

  12:3 Atė ditė do tė ndodhė qė unė do ta bėj Jeruzalemin njė gur tė rėndė pėr gjithė popujt; tė gjithė ata qė do tė ngarkohen me tė do tė bėhen krejtėsisht copė-copė, edhe sikur tė mblidheshin tė gjitha kombet e dheut kundėr tij.

  12:4 Atė ditė", thotė Zoti, "unė do t`i qėlloj me hutim tė gjithė kuajt dhe me marrėzi kalorėsit e tyre; do t`i hap sytė e mi mbi shtėpinė e Judės, por do tė godas me verbim tė gjithė kuajt e popujve.

  12:5 Krerėt e Judės do tė thonė nė zemėr tė tyre: "Banorėt e Jeruzalemit janė fuqia ime nė Zotin e ushtrive, Perėndinė e tyre".

  12:6 Atė ditė unė do t`i bėj krerėt e Judės si njė mangall qė digjet nė mes tė njė turre drush, si njė pishtar tė ndezur midis demeteve. Ata do tė gllabėrojnė djathtas e majtas gjithė popujt pėrreth; por Jeruzalemi do tė mbetet akoma i banuar, nė vendin e vet, nė Jeruzalem.

  12:7 Zoti do tė shpėtojė mė parė ēadrat e Judės, me qėllim qė lavdia e shtėpisė sė Davidit dhe lavdia e banorėve tė Jeruzalemit tė mos rritet mė shumė se ajo e Judės.

  12:8 Atė ditė Zoti do t`i mbrojė banorėt e Jeruzalemit; atė ditė mė i dobėti ndėr ta do tė jetė si Davidi, dhe shtėpia e Davidit do tė jetė si Perėndia, si Engjėlli i Zotit pėrpara tyre.

  12:9 Atė ditė do tė ndodhė qė unė do tė veproj pėr tė shkatėrruar tė gjitha kombet qė do tė dalin kundėr Jeruzalemit".

  12:10 "Do tė derdh mbi shtėpinė e Davidit dhe mbi banorėt e Jeruzalemit Frymėn e hirit dhe tė pėrgjėrimit; dhe ata do tė vėshtrojnė drejt meje, drejt atij qė kanė therur; do tė pikėllohen pėr tė, ashtu si pikėllohesh pėr njė bir tė vetėm, dhe do tė hidhėrohen shumė pėr tė, ashtu si hidhėrohesh fort pėr njė tė parėlindur.

  12:11 Atė ditė nė Jeruzalem do tė ketė pikėllim tė madh, i ngjeshėm me pikėllimin Hadad-rimonit nė luginėn Megido.

  12:12 Edhe vendi do tė pikėllohet, ēdo familje pėr vete: familja e shtėpisė sė Davidit pėr vete, bashkėshortet e tyre pėr vete; familja e shtėpisė sė Natanit pėr vete; dhe bashkėshortet e tyre pėr vete;

  12:13 familja e shtėpisė sė Levit pėr vete dhe bashkėshortet e tyre pėr vete; familja e Shimejt pėr vete dhe bashkėshortet e tyre pėr vete;

  12:14 tė gjitha familjet e mbetura secila pėr vete, dhe bashkėshortet e tyre pėr vete".

  GOTO NEXT CHAPTER - BIBLE INDEX & SEARCH

  God Rules.NET
  Search 100+ volumes of books at one time. Luther Bible Search Engine. Elberfelder Bible Search Engine. German SCH Bible Search Engine